reklamı kapat

POPÜLER

DJI Avata

Yeni FPV drone modeli DJI Avata ertelenmiş olabilir

Dünyanın en büyük drone üreticilerinden DJI, yeni bir drone üzerinde çalışıyor ve bu model DJI Avata altında gelecek gibi görünüyor.

DJI Avata gelecek ancak bu hemen olmayacak. Çünkü daha önceki beklentileri aksine, Avata’nın çıkışında bir gecikme yaşanacağı aktarılıyor. Bunun arkasında ise bir kaynağa göre fabrika ve üretim sürecindeki gelişmeler yer alıyor. Sürekli olarak yeni fotoğrafları gündeme gelen drone, aslında temel olarak hazır durumda. Hatırlarsınız firmanın geçtiğimiz yıl en çok ses getiren drone modeli ise detaylarına burada yer verdiğimiz FPV modeli olmuştu. Yolda olan Avata da FPV sınıfında yer alıyor. FPV drone modelleri, normal drone’lardan farklı olarak çok daha yüksek bir hareket / uçuş kabiliyetine özel olarak geliştiriliyorlar. Takla atabilen, yüksek hıza çıkabilen ve genelde VR başlıklar ile birinci derece görüş açısıyla kullanılan bu drone’lar, yarış etkinliklerinin de merkezinde yer alıyor.

Geçtiğimiz ay birden fazla kaynak tarafından sızdırılan yeni drone, ilk FPV modelinden daha ufak ve kaynaklara göre 500 gram seviyesinde bir ağırlığa sahip. İç mekânda uçabildiği aktarılan ürün, pervane koruyucuları ile geliyor ve söylendiği kadarıyla Mini 3 Pro ile benzer seviyede bir görüntü kalitesi taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pil ömrünün iyi olduğu aktarılan DJI Avata, son aşamada tam olarak ne zaman tanıtılacak ya da kaça satılacak bilinmiyor. Yıl bitmeden gelebileceği düşünülen modelin, nispeten uygun bir fiyata pazara sunulması bekleniyor. DJI’ın bu ürün ile beraber yeni bir FPV başlık ya da kontrolcü tanıtıp tanıtmayacağını ise halen gizemini koruyor. Bu arada kısa süre önce de GoPro alanla alakalı bir adım atmıştı. Firma özel FPV drone modelleri için burada detaylandırdığımız özel kamera modelini tanıtmıştı.

-Avata için çıkan en güncel görsel-

DJI Avata yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın