reklamı kapat

POPÜLER

Google Fotoğraflar iCloud

iCloud arşivini zahmetsizce Google Fotoğraflar içerisine taşıma dönemi

Apple kısa süre önce sürpriz bir adım attı ve iCloud arşivlerini çok kolay şekilde Google Fotoğraflar içerisine taşıma için bir sistem kurdu.

En baştan belirtmek gerekiyor yeni dönem henüz Türkiye’de çalışmıyor. Apple nedense süreci şimdilik sadece Avustralya, Kanada, Avrupa Birliği ülkeleri, İzlanda, Lihtenştayn, Yeni Zelanda, Norveç, İsviçre, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri için aktif etmiş durumda. Bu altyapıda kişiler iCloud arşivlerini (Fotoğraf ve videolar) sadece bir kaç ayar ile Google Fotoğraflar içerisine gönderebiliyor ya da başka bir deyişle transfer edebiliyor. Bu yapıldığı zaman iCloud üzerindeki içerikler silinmiyor, temelde çift yedekleme yapılmış oluyor. Aktarım öncesinde Google Fotoğraflar’da yer olup olmadığını da kontrol eden Apple, süreci herkes için olabilecek en kullanışlı hale getirmiş durumda. Bu transfer işlemi direkt olarak buradaki adreste yapılıyor ve süreçte elbette hesap girişlerinin yapılması gerekiyor. Transferin garip şekilde üç ila yedi gün arasında sürdüğü aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Fotoğraflar özelinde ücretsiz sınırsız depolama sona eriyor

1 Haziran 2021 itibariyle yeni bir döneme geçiliyor. Google’ın resmi açıklamasına göre 1 Haziran 2021’den itibaren, Yüksek kalite ve Express kalite içerikler, Google Hesabı depolama alanınızda kotanızdan düşülecek. Depolama alanı sınırınıza ulaştığınızda, ek depolama alanına sahip olmak için Google One’a (kullanılabiliyorsa) abone olunması veya Fotoğraflar’daki ücretsiz depolama alanı seçeneğini kullanmaya devam etmek için içerik silinmesi gerekecek.

Ancak Google süreçte güzel bir adım atıyor. Firma 1 Haziran 2021 tarihinden önce yedeklenen Yüksek kalitede ve Express kalitede fotoğraf ve videoların Google Hesabınızın depolama alanı kotasından düşülmeyeceğini aktarıyor. Yani yeni dönem sonrası için başlıyor. Konu hakkında firmanın hazırladığı sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’ler için özel Apple 1 sürümleri