reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce Ghost

Yeni Rolls-Royce Ghost süspansiyon sistemiyle dünyada bir ilki getiriyor

Tanıtımı için geri sayım süreci devam edilen Rolls-Royce Ghost, süspansiyon dinamikleriyle tasarımı kadar mühendislik konusunda da ilgi çekici olacak.

Rolls-Royce, güncellenen stili, geliştirilmiş iç teknolojisi ile bu yılın sonlarında yeni nesil Ghost ‘un tanıtımı için geri sayıma devam ediyor. Otomobilin resmi lansmanından önce marka, yeni motorlu arabanın mühendislik geliştirme çalışmalarını ve tasarımının şekillenmesini ayrıntılarıyla anlatan video serisi hazırladı. Rolls-Royce yeni otomobilin tanıtımı için hazırladığı dört animasyonlu videodan oluşan bu dizinin üçünçüsünü ve aracın yeni görselini yayınladı. Yeni video ileri teknoloji ile tasarlanan otomobilin, dünyanın ilk süspansiyon teknolojisine sahip son derece gelişmiş Planar adı verilen şasi sistemini ortaya koyuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Rolls-Royce Ghost ile gelen süspansiyon sisteminden ilk detaylar

Lüks otomobil üreticisinin mühendislik bölümünün önemli bir gelişme diye nitelendirdiği açıklamada şunlar kaydediliyor ;

Üç unsurdan oluşan Planar sistemin birincisi, ön süspansiyon düzeneğinin üzerine monte edilmiş, daha istikrarlı ve zahmetsiz bir sürüş yaratan bir Üst Salınımlı Amortisör ünitesidir. Üç yıllık çalışmalar sonucunda ortaya çıkmış bu teknoloji dünyada ilktir. İkincisi, önündeki yolu okumak ve süspansiyon sistemini yol yüzeyindeki herhangi bir değişikliğe hazırlamak için kameralar kullanan Flagbearer sistemidir. Üçüncüsü, yaklaşan virajlar için optimum vitesi önceden seçmek için GPS verilerini çeken Uydu Destekli İletimdir. Düzlemsel sistem, yeni Ghost’un en zorlu yol yüzeyine bile tahmin ve tepki vermesini sağlar.
Tescilli alüminyum uzay çerçevesi , esnekliği, ölçeklenebilirliği ile gelecekteki tüm Rolls-Royce motorlu otomobillerin temelini oluşturacak.

Aracın Mühendislik Lideri Jonathan Simms yaptığı açıklamalarda; “Müşterilerilerimiz bize “Ghost’un koleksiyonlarındaki en çok ilgi çeken otomobil olduğunu söyledi. Bu da bizi yeni bir Ghost otomobil tasarlamaya teşvik etti. Mimarimizi daha da ileriye taşıdık. Daha dinamik, daha lüks ve en önemlisi daha da zahmetsizce kullanılabilir bir araba yarattık.” ifadelerine yer veriyor.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9