reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Rolls-Royce Ghost Extended
Rolls-Royce Ghost Extended

Lüksün yeni tanımı; 2021 Rolls-Royce Ghost Extended ve sunduğu yenilikler

Rolls-Royce eylül ayının başında yeni Ghost modelini otomobil tutkunlarının beğenisine sunmuşu. Otomobilin tanıtılmasından kısa bir süre sonra yeni Ghost modelinin Extended versiyonu tanıtıldı.

Advertisement

Bu model arkadaki yolcular için daha fazla alan ve lüks özellikler sunuyor. Otomobilin uzatılmış versiyonu standart Ghots modelinden 170 mm daha uzun dingil mesafesine sahip. Rolls-Royce yeni modelin hem iş hem de yaşam tarzı gereksinimlerini artıran bir ürün oluşturarak müşterilerin taleplerine cevap verdiğini belirtiyor. Ghost Extended’ın geliştirilirken amacın standart bir Ghost’un genel görünümünü korumak olduğu ifade ediliyor. Rolls-Royce, arka kapıları ve gövde panellerini arka kapı açıklıklarının etrafına genişlettiğini ve bu sayede zarif hatların korunduğunu söylüyor. Arka koltuklar arasında şampanya dolabı yer alıyor.

2021 Rolls-Royce Ghost Extended ayrıca bir Mikro Çevre Arıtma Sistemi  ile birlikte geliyor. Bir dizi hassas “kirlilik algılama sensörü” kullanan sistem, kabin içindeki ortam hava kalitesini otomatik olarak algılıyor ve çok ince parçacıkları iki dakikadan daha kısa bir sürede gideriyor.  Standart Ghost modelinde olduğu gibi bu modelde de 8 ileri otomatik şanzıman sistemi bulunuyor. 563 beygir güç sunan otomobil 850 Nm tork vadediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Rolls-Royce Ghost Extended satış fiyatı ne kadar?

6,75 litre hacimli çift turboşarj motoru bünyesinde barındıran yeni Ghost Extended, tüm tekerleklerden çekiş ve dört tekerlekten çekiş ile birlikte geliyor Extended modelinin satış fiyatı açıklanmasa da yeni Ghost modelinin yurt dışındaki başlangıç fiyatı yaklaşık 330 bin dolar. Bu modelin standart Ghost modelinden daha pahalı olacağını belirtelim.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın