reklamı kapat

POPÜLER

2021 Rolls-Royce Ghost

2021 Rolls-Royce Ghost karşımızda; işte yenilenen zerafetin öne çıkanları

Markasının en çok satan modeli rozetini yeni bir noktaya taşımaya hazırlanan 2021 Rolls-Royce Ghost, düzenlenen etkinlikle örtülerinden kurtuldu.

Rolls-Royce markasının yüzyılı aşan tarihindeki en başarılı modeli olan Ghost, 2021 model yılıyla birlikte yeni nesile taşındı. 10 yıl içinde markanın en çok satan modeli konumunda olan Ghost, yapılan yerinde dokunuşlarla özellikle tasarım olarak hissedilir bir iyileşme barındırıyor. İngiliz üretinin yeni modeli müşterilerinden ne istediklerine dair pek çok geri bildirim alarak oluşturması da dikkat çeken parçalar arasında. 2021 Rolls-Royce Ghost, Phantom ve Cullinan’da kullanılan alüminyum yoğunluklu Lüks Mimarisini Standart ve Genişletilmiş Aks Mesafesi dinamiklerin temelini taşıyor.

Teknolojik açıdan şimdiye kadar en gelişmiş Rolls-Royce modeli olan ikinci nesil Ghost; 600 metreden fazla aydınlatma mesafesine sahip LED ve lazer farlar, gündüz ve gece görüşlerinde vahşi yaşam ve yaya uyarısı odaklı görme yardımı, uyanık kalma asistanı, 360° ve helikopter görüşüne sahip dört kameralı sistem, aktif seyir kontrolü, çarpışma uyarısı, çapraz trafik uyarısı, şeritten ayrılma ve şerit değiştirme uyarısı, endüstri lideri 7×3 boyutlarındaki yüksek çözünürlüklü baş üstü ekran, kablosuz bağlantı noktası, park asistanı, son teknoloji navigasyon ve eğlence sistemlerini içererek bugüne üretilmiş en teknolojik Rolls-Royce olma özelliğini taşıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Rolls-Royce Ghost motor dinamiklerinde de yalıtımı merkeze alıyor

Genellikle anlık tork ve sessizlik isteyen müşterilerin geri bildirimleri, markanın Rolls-Royce ile ilgili 6.75 litrelik çift turbo şarjlı V12 benzinli motoru daha da geliştirmesini sağlamış durumda. 850 Nm tork ve yaklaşık 565 beygirlik güç üreten motor, bu gücü tüm tekerleklerden yönlendirme, dört tekerlekten çekiş sistemiyle yere aktarıyor.

Aracın konfor ve deneyim anlamında çok ciddi revizyonları da mevcut. Yeni Ghost ile birlikte yeni bir Mikro Çevre Arıtım Sisteminden yararlanıyor. Bu sistem tüm kabin havasını, mikro ortamından neredeyse tüm ultra ince parçacıkları iki dakikadan daha kısa sürede kaldırabilen Nano-Fleece filtre aracılığıyla kanalize ediyor. Markanın ayırt edici özelliği Sihirli Halı Sürüşü (Magic Carpet Ride) ise evrim geçirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın ilk üst salıncak damperi ünitesini bünyesinde barındıran otomobil artık en zorlu yol yüzeylerini tahmin edebiliyor ve bunlara anlık tepkiler verebiliyor. Rolls-Royce için özel olarak oluşturulan bu teknoloji tek başına Üst Salıncak Damperi, beş yıllık toplu yol ve mukayese testlerinin sonucu. Planar adı verilen bu yazılım ayrıca, yeni Ghost’un sürüş rotasındaki izinsiz girişlere proaktif olarak adapte olmasını gerektiren bilgileri de yönetiyor. Bu teknolojilerden ilki, markanın Flagbearer sistemi. Yasalara göre ilk motorlu araçların önünde kırmızı bayrak taşıması gereken adamları çağrıştıran bu teknoloji, ön cama entegre edilmiş bir stereo kamera sisteminden oluşuyor ve süspansiyonu 100 km/saate kadar reaktif yerine proaktif olarak ayarlıyor. İkincisi ise yaklaşan virajlar için optimum vitesi önceden seçmek için GPS verilerini çeken Rolls-Royce’un Uydu Destekli İletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

El yapımı alüminyum gövde yapıları sayesinde, arabanın ana yapısı Silver Dawn ve Silver Cloud modellerini çağrıştıran, kapalı hatlarla kesintisiz tek bir akışkan kanvas gibi görünüyor. Tasarımda hissedilir bir güzellemeyi getiren dokunuşlarla, İkonik heykeli Spirit of Ecstasy (Coşkunun Ruhu) ilk kez panel çizgileriyle çevrili değil, kendi kaporta “gölü” içinde yer alıyor. Yeni Ghost yurt dışında yaklaşık 330 bin dolar seviyesinde alıcı bulacak. Araç önümüzdeki günlerde Türkiye pazarına da sunulacak.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın