reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Rolls-Royce Ghost
110 yıllık mazi; Rolls-Royce Spirit of Ecstasy

Yeni Rolls-Royce Ghost Türkiye’de; işte fiyatı ve öne çıkan özellikleri

Yeni Rolls-Royce Ghost, tanıtımının üzerinden geçen 4 aylık zaman diliminin ardından Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yılın eylül ayında gerçekleştirişen tanıtımıyla karşımıza çıkarılan yeni Rolls-Royce Ghost, aradan geçen 4 aylık zaman diliminin ardından Türkiye yollarına çıkmak için hazır. Pazara sunulduğu 10 yıl içinde markanın en çok satan modeli konumunda olan Ghost, yapılan yerinde dokunuşlarla özellikle tasarım olarak hissedilir bir iyileşme barındırıyor. Phantom ve Cullinan’da kullanılan alüminyum yoğunluklu mimari üzerine geliştirilen modeli artık ikinci nesliyle karşımızda göreceğiz.

110 yıllık mazi; Rolls-Royce Spirit of Ecstasy

Yeni Rolls-Royce Ghost hakkında öne çıkanlar

Rolls-Royce geleneklerinden alıştığımız konfor kriterinde sınırları zorlayan bir Ghost deneyiminin ikinci nesille birlikte yola aktarılacağını biliyoruz. Dünyanın ilk üst salıncak damperi ünitesini bünyesinde barındıran otomobil artık en zorlu yol yüzeylerini tahmin edebiliyor ve bunlara anlık tepkiler verebiliyor. Marka için özel olarak oluşturulan bu teknoloji tek başına Üst Salıncak Damperi, beş yıllık toplu yol ve mukayese testlerinin sonucu. Planar adı verilen bu yazılım ayrıca, yeni Ghost’un sürüş rotasındaki izinsiz girişlere proaktif olarak adapte olmasını gerektiren bilgileri de yönetiyor. Bu teknolojilerden ilki, markanın Flagbearer sistemi. Yasalara göre ilk motorlu araçların önünde kırmızı bayrak taşıması gereken adamları çağrıştıran bu teknoloji, ön cama entegre edilmiş bir stereo kamera sisteminden oluşuyor ve süspansiyonu 100 km/saate kadar reaktif yerine proaktif olarak ayarlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

El yapımı alüminyum gövde yapıları sayesinde, arabanın ana yapısı Silver Dawn ve Silver Cloud modellerini çağrıştıran, kapalı hatlarla kesintisiz tek bir akışkan kanvas gibi görünüyor. Tasarımda hissedilir bir güzellemeyi getiren dokunuşlarla, İkonik heykeli Spirit of Ecstasy (Coşkunun Ruhu) ilk kez panel çizgileriyle çevrili değil, kendi kaporta “gölü” içinde yer alıyor. Genellikle anlık tork ve sessizlik isteyen müşterilerin geri bildirimleri, markanın Rolls-Royce ile ilgili 6.75 litrelik çift turbo şarjlı V12 benzinli motoru daha da geliştirmesini sağlamış durumda. 850 Nm tork ve yaklaşık 565 beygirlik güç üreten motor, bu gücü tüm tekerleklerden yönlendirme, dört tekerlekten çekiş sistemiyle yere aktarıyor. Araç tüm bu sistemlerle 0’dan 100’e hızlanmasını 4,6 saniyede tamamlarken, maksimumda 250 km/s hıza çıkabiliyor. Yeni Ghost Türkiye’de 1.255.935 euro’dan satışa sunuluyor.

Audi e-tron GT seri üretim versiyonuyla karşımızda