reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirTags

Apple AirTags için çıkış çok ama çok yakında yer alıyor

Apple tarafından uzun süredir beklenen Apple AirTags takip aksesuarı için çıkış yakında. Apple bu konuda bir adım daha attı.

Tile benzeri Apple takip aksesuarı Apple AirTags hatırlarsınız en son eşleştirme animasyonu ile gündeme gelmişti. iOS cihaz eşleme sürecinden alınan bu animasyon, ürünün gövdesi konusunda adeta bir sürpriz bırakmıyordu. Daha sonra ise Nomad gibi firmaların model için hazırladığı taşıma kılıfları / aksesuarlar gündemde olmuştu. Şimdi ise firmanın çıkış öncesinde Find My uygulamasına eklediği ve ancak Safari’de “findmy://items” yazıldığı çıkan bir menü ortaya çıktı. Burada “Gündelik Eşyalarınızı Takip Edin” bir menü çıkıyor. Bundan dolayı da artık AirTags için çıkış çok ama çok yakında görünüyor açıklaması yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirTags için bilinen teknik detaylar şöyle

Model biliyorsunuz gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11, iPhone 12 ve yeni Apple Watch modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor.

İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli