reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirTags Nomad

Aksesuar firmaları Apple AirTags için hazırlığa başladı

Apple tarafından uzun süredir beklenen Apple AirTags takip aksesuarı için çıkış yakında. Aksesuar firmaları da hazırlığa başladı.

Tile benzeri Apple takip aksesuarı Apple AirTags en son eşleştirme animasyonu ile gündeme gelmişti. iOS cihaz eşleme sürecinden alınan bu animasyon, ürünün gövdesi konusunda adeta bir sürpriz bırakmıyordu. Sadece beyaz renkte gelecek gibi duran aksesuar, önümüzde 3 ay içerisinde kesin olarak lanse ediliyor. Hatta Nomad gibi firmalar model için taşıma kılıfları / aksesuarları dahi tasarlamaya başlamış durumda. Bunlardan iki tanesini gözler önüne seren ünlü sızıntı kaynağı Evan Blass, ürün için heyecanı artırıyor. Nomad imzalı aksesuarlardan birisi AirTags’ın anahtarlığa takılması için hazırlanmış. Diğeri ise direkt olarak gözlükler için tasarlanmış. Bunlar elbette daha bir başlangıç. Başka firmalardan da takip edilecek farklı objeler için ilginç ürünler gelecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirTags için teknik detaylar şöyle

Model biliyorsunuz gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11, iPhone 12 ve yeni Apple Watch modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor.

İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli