reklamı kapat

POPÜLER

LG Wing

Karşınızda yılın en ilginç akıllı telefonu LG Wing

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG‘nin çok dikkat çeken yeni akıllı telefon modeli LG Wing için resmi basın görselleri geldi.

Son haftalarda gündemden düşmeyen LG Wing, biliyorsunuz firmanın Explorer Project kapsamından çıkacak ilk modeli konumunda. Resmi duyuruya göre 14 Eylül tarihinde resmi olarak lanse edilecek telefon, Evan Blass sayesinde erkenden resmen karşımızda. İsmi de kısa süre önce resmileşen LG Wing, son yıllarda pek karşımıza çıkmayan dönen ekranlı bir tasarımı benimsiyor ve bu açıdan çok farklı bir seçenek oluşturuyor. Normalde dikey olan ana ekran dönerek yatay hale geliyor ve böylece alttaki ufak boyutlu ikinci ekran ortaya çıkıyor. Son haftalarda sürekli sızan videolar ile gündeme gelen telefon, düz konumda kolay kolay ayırt edilemeyecek düzeyde “normal görünüyor.” Ancak dönen yapıya geçildiği zaman telefon bambaşka bir forma bürünüyor. LG’nin Explorer Project kapsamında başka garip telefonlar hazırladığı da biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG Wing Türkiye pazarına gelmeyebilir

Daha önce de söylediğimiz gibi üst üste iki farklı telefon bir araya gelmiş gibi bir görüntü oluşturan 5G destekli Wing, gücünü Snapdragon 765G işlemciden ve 8 GB RAM‘den alıyor. Model için istenecek fiyatın ise kısa süre önce 1.000 dolar seviyesinde olacağı ortaya çıkmıştı. Hatta halen bu rakamın biraz daha yüksek olabilme ihtimali de bulunuyor. Bu da telefonun hitap ettiği kitleyi iyice daraltıyor. Modelin yukarıda da dediğimiz gibi Türkiye’ye gelmesi çok beklenmiyor.