reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Lamborghini

Lamborghini Aventador temelli canavardan önemli detaylar [Video]

Motor sporları departmanı tarafından geliştirilecek Lamborghini Aventador merkezli yeni model kısa süre içerisinde pist dinamikleriyle karşımızda olacak.

Bir süredir Aventador temelli yeni bir canavarın üzerinde çalıştığına dair bilgilerle gündeme gelen Lamborghini, artık bunları ipuçları üzerinden cevaplıyor. Markanın yarış departmanı Squadra Corse tarafından üretilecek olan otomobil bu özelliğiyle de departmanı için ikinci ciddi çalışma olarak asfalta çıkacak. Sadece pistte kullanılabilecek olan modelden bu sebepten ötürü çok ciddi bir beklenti var. Ferrari FXX örneğindeki gibi özellikle gövde yapısı ve tasarımıyla çok “gergin” olmasını beklediğimiz otomobilin ismi içinse şimdilik ortada net bir şey olmadığını söyleyebiliriz. Var olan iddialar ise isim konusunda “SVR” tercihime işaret ederken üretim adedin toplamda 40 ile sınırlanacağını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini bazı detayları paylaştı

Markanın resmi kaynakları tarafından kısa bir videoyla nabzını yükseltmeye başladığı modelin ilk hissettirdikleri bizi biraz geçmişe götürüyor. Yeşil renk seçeneği ve devasa arka kanat detayının yanında kaput bölümündeki eğimli yapısı Countach’ı aklımıza getirmedi desek yalan olur. Kaputunun altında 6,5 litrelik V12 makineyle gelecek olan otomobilin 830 beygirlik güce sahip olacağı da yine masada görünenler arasında. Şimdilik tanıtım etkinliğiyle ilgili de herhangi bir detayın paylaşılmadığı modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak