reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram tasarımına Türkiye’ye de gelen önemli değişiklik

Günümüzün en popüler sosyal medya platformları arasında başı çeken Instagram, önemli bir tasarımı değişikliğini hayata geçirdi.

Instagram Hikayeleri şimdiye kadar uygulamanın en üstünde tek sıra halinde karşımıza çıkıyordu. İşte firma bunu kısa süre içerisinde değiştirdi ve Türkiye’de de aktif edilen (Herkese gelmesi zaman alabilir) yeni bir tasarım yapısına geçildi. Firma daha yüksek erişim elde etmek adına adına hikaye dizilimini aşağıda da görebileceğiniz üzere tek sıradan çift sıra hale getirdi. Bunun testlerini uzun süredir yapan Instagram, burada şimdilik ikili yapı sunuyor ancak bunun ilerleyen dönemde isteğe bağlı olarak artırılabileceği düşünülüyor. Bu ufak tasarım değişikliği daha önce de aktardığımız üzere mantıklı görünüyor. Çünkü günümüz akıllı telefonları oldukça büyük ve uzun ekranlara sahip. Bir seferde daha fazla hikaye balonu görmek birçok kişinin hoşuna gidecektir deniyor.

Instagram

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram en son büyük yenilikler yapmıştı

Bu test etmeye başlanan yeniliklerin ilki toplu yorum silme dönemini başlatmıştı. Bu sayede kişiler içeriklerinden aynı anda 25 yorumu hızlıca ve topluca silebiliyor. Bu da gerçekten büyük bir zaman kazancı anlamına geliyor. Burada ayrıca toplu hesap engelleme gibi harika bir imkan da sunuluyor. Firma aynı zamanda yorum sabitleme sistemi de geliştirmiş durumda. Bu sayede en iyi yorumlar hesap sahibi tarafından en üstte görünecek şekilde YouTube’da da olduğu gibi sabitlenebiliyor. Takip etmediğiniz hesapların ya da isterseniz kimsenin sizi başkasının içeriklerine / yorumlarına etiketlemesini durduracak bir ayar da getiren firma, bu yeni özellikler ile özellikle büyük kitleye sahip hesaplara odaklanmış gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

iOS 14 ile gelen çok faydalı yenilik