reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14

iOS 14 ile iPhone’ların arkası da işlevsel oluyor [Video]

iOS 14 güncellemesinin tanıtılmasının ardından yeni özellikler de açığa çıkmaya başladı. Etkinlikte duyurulmayan bir özellik kullanıcıları mutlu edeceğe benziyor.

Etkinlikte duyurulmayan Back Tap özelliği dikkat çekiyor. Arkaya dokun özelliği sayesinde arka tarafta istenilen noktaya iki kez veya üç kez dokunulduğunda bildirim merkezi veya deneyim merkezine hızlıca ulaşılabiliyor. Bu özellik bildirim merkezi ve denetim merkezi haricinde birçok kısayola telefonun arkasına dokunarak hızlıca ulaşmaya imkan tanıyor. Biz de bu özelliği iOS 14 yüklü iPhone X denedik ve özelliğin çalışma hızından memnun kaldık. Apple bu özelliğin hangi iOS cihazlarıyla uyumlu olduğunu açıklamasa da kaynaklar bu özelliğin iPhone X ve üzerin cihazlarla uyumlu olduğunu belirtiyor. iOS 14’ü cihazınıza yüklediyseniz ve bu özelliği kullanmak istiyorsanız sırasıyla Ayarlar-Erişebilirlik-Dokunma-Arkaya Dokun seçeneğine tıklamanız yeterli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 ile App Clip özelliği de dikkat çekiyor

Güncelleme ile gelen en önemli yeniliklerden birisi ise App Clip oluyor. Bu sayede adeta “ufak uygulamalar” hayatımıza giriyor. Büyük uygulama indirmeden servisler anlık olarak kullanılabiliyor. Apple Pay desteğiyle gelen altyapı, NFC desteğine de sahip ve kendi QR kod benzeri App Clip kodları geliyor. App Clip uygulamalarının 10 MB altında olacağı aktarılıyor. Güncelleme hakkındaki tüm detayları buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil oyun konsolu Play Station 5 ile tanışın