reklamı kapat

POPÜLER

Yamaha TMac Tech Max

Yamaha Tmax Tech Max teknik özellikleri

Maxi scooter ailesinini zirve versiyonlarından birisi olarak pazara sunulan Yamaha Tmax Tech Max, sahip olduğu teknolojilerle üst seviye bir deneyim vadediyor.

Yamaha, Sport Scooter segmentinde tasarım, teknoloji ve tarz sahibi MAX ailesi ile yıllardır ön planda. MAX ailesi XMAX 125, XMAX 250, XMAX 400 VE TMAX Tech Max ile günlük yaşamın daha kolay ve daha üretken olmasını sağlıyor. Ailenin DNA’sı tarafından şekillenen 2020 model Yamaha TMAX Tech MAX, hem teknolojik üstünlükleri hem de çevreci yaklaşımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bu yıl itibari ile dikkat çekici yeniliklerle piyasaya sunulan TMAX Tech MAX, düşük emisyon ve daha az karbon salınımı ile çevreye daha az zarar veren EU5 uyumlu yeni motoruna sahip.

Yamaha Tmax Tech Max donanım özellikleri

Modelin çevreci karakteri için emme ve egzoz supabı zamanlaması da iyileştirildi ve daha büyük, 27 mm’lik emme supapları takıldı. Yeni 12 delikli enjektör, hava emiş yolunun alt kısmına yerleştirilerek, artık yakıt damlacıklarını doğrudan emme supabının arka tarafına püskürterek yanma verimliliğini artırıldı. Emisyonları azaltmak için egzoz sisteminde, platin ve rodyum elementlerinin kullanıldığı ön ve arka katalitik konvertörler bulunuyor. Ayrıca 360 derece ateşleme aralığı olan TMAX, net ve saf sesi ile ses kirliliğini de önlüyor.

TMAX daha güçlü, daha yüksek hacimli 560 cc 2 silindirli motor ile sürüş performansını artırıyor. Bu motor yeni hafif alüminyum dövme pistonlar ve yeni tasarlanmış biyel kollarına sahip. Motor hacmindeki bu artış için silindir çapı 2 mm artırılarak 70 mm’ye çıkarıldı. Hacimdeki artış yüzde 6 olmasına rağmen, yeni motorun hareketli parçaları eskiye göre yalnızca yüzde1 daha fazla ağırlığa sahip. İki silindir arasında bulunan, yatay olarak karşılıklı piston dengeleme mekanizmalı 360 derece krank miline sahip TMAX motoru, maxi scooter sınıfındaki en hafif, en akıcı ve en kompakt motorlardan biri. Boyutunun küçük olması da daha fazla depolama kapasitesi için boş alan yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni TMAX’te, hafif ve çevik yol tutuş, güçlü çekiş ve kendinden emin, yere sağlam basan bir his elde etmeye odaklanmış, iyileştirilmiş ön ve arka süspansiyon ayarları bulunuyor. TMAX Tech MAX, sportif scooter sınıfındaki en gelişmiş süspansiyon sistemine sahip ve yüksek kaliteli siyah renkte, 41 mm ters ön amortisörler bulunuyor. Bu motosiklet tipi amortisörler şehir içinde ve dışında sağlam yol tutuşu, hassas manevra kabiliyeti, üstün performans ve konfor sunuyor.

Sunulan D-MODE elektronik kontrol teknolojisi, sürücünün farklı koşullarda kontrol ve performans özelliklerini iyileştirmek için motor çalışma modlarını hızla ayarlayabilmelerini sağlıyor. Bu iki seviyeli sistem, YCC-T (Yamaha Çip Kontrollü Gaz Kelebeği) ile birlikte çalışarak sürücüye şehir içinde sürüş için daha kolay ve yumuşak bir güç dağılımı sunuyor. Sürücüler, sportif modu seçerek açık düzlüklerde heyecan verici bir hızlanma için 560 cc motorun performansından yararlanabiliyor.