reklamı kapat

POPÜLER

Yamaha

MT25, TMAX, R1 ve daha fazlası; işte 2020 model Yamaha motosikletleri [Video]

EICMA 2019 kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen MT25, TMAX, R1, Tricity ve Tracer 700 gibi modeller, Yamaha cephesinin payını ileriye taşıma potansiyeline sahip.

Her motosiklet tutkununun yeni yılla birlikte iple çekmeye başladığı ve sınıfında dünyanın en büyük fuarı olan EICMA kapılarını açtı. İki teker dünyasında rekabet içerisinde olan her markanın kaçırmaması gereken ve son nesil çalışmalarını sergile etkinlikte Türkiye pazarını özellikle ilgilendiren birkaç marka da markajdaydı. Bu isimler arasında yer alan Yamaha, Milano’daki fuarda 2020 model yıllı yeni motosikletlerini sergiliyor. Sürücülerin ilgi odağı haline dönüşen Scooter, Supersport, Hyper Naked ve Sport Heritage serilerinin yeni ve yenilenen motosikletlerini meraklıları ile buluşturan marka, ortaya koyduğu ürünlerle oldukça iddialı bir büyüme hedefinde.

Yamaha cephesinin EICMA 2019 çıkarmasından öne çıkanlar

Fuarın en ilgi gören standlarından birisine sahip olan Yamaha’nın sergilediği isimler arasında bizce en önemlisi yeni TMAX. Ürün gamı içerisinde satın alınabilecek en güçlü scooter olarak kullanıcılarla buluşacak olan bu modelde tork ve uzun mesafeli yolculuklar için yeni bir 560cc’lik motor bloğu kullanılıyor. 2001 yılından beridir kullanıcılarla buluşan premium maxi scooterın tercih seçenekleri arasına daha donanımlı olan Tech MAX versiyonu da eklenmiş durumda. Motosikletin makinesinde tork bazında yüzde 3 güç bazında ise yüzde 6‘lık bir iyileşme yapıldığını da belirtmeden geçmeyelim.


Markanın sürüş deneyimi konusunda farklı noktasında konumlanan modeli Tricity 300 de yenilikleriyle elini güçlendirmiş durumda. İkili yatabilen ön tekerlekler, sorunsuz viraj alma için ekstra yol tutuşu sağlıyor ve hafif gidon ile dar boyutları, sıkışık caddelerde ilerlemeyi kolaylaştırıyor. Kullanıcılar her durduğunda otomatik Tilt-lock Assist System denge ve kolaylık sağlıyor. Ülkemizde Yamaha’nın en sevilenlerinden olan MT-25 de yeni görünümü ile yine başarısını devam ettireceğinin sinyallerini veriyor. Daha agresif kafa tasarımı, yeni ters amortisörler ve yeniden tasarlanan geniş yakıt deposu, dinamik MT ailesi görünümünü vurgulayarak son 250 modelini ortaya çıkarıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Japon üreticinin en üst seviye süpersport modeli olan YZF-R1, 2020 güncellemeleriyle daha modern bir hal almış durumda. Yeni nesil LED farlar ve yeniden şekillendirilen LED lambalar, karakterin güçlenmesinde temele oturtulmuş. Yeni fren kontrol sistemi ve motor freni yönetimi ile de agresif sürüş deneyimindeki güvenliğin devamlılığı sağlanma iddiasında. Kısa sürede ülkemizin en çok merak edilen modellerinden olan Tracer 700‘ün 2020 model yılıyla konfor ve tasarım konusunda bir hayli iddialı olduğunu söylemek mümkün. Üç farklı renk seçeneğiyle sunulacağı açıklanan modelin sele ve ön camında da konforlu sürüşe odaklı geliştirmeler yapıldığı öne çıkarılıyor.

Video

2020 Yamaha TMAX 560