reklamı kapat

POPÜLER

Mini Wired Gamepad
Mini Wired Gamepad

PlayStation’dan çocuklara özel şirin kumanda: Mini Wired Gamepad

19 Ekim 2017

Sony’nin rakiplerinin çok ilerisinde satış rakamlarına ulaşan oyun konsolu PlayStation 4, biliyorsunuz DualShock 4 ile beraber geliyor. Sony, bu sefer ise farklı bir yol izleyerek yeni kumandası Mini Wired Gamepad ile çocukları hedef alıyor.

DualShock 4‘den farklı olarak kablolu çalışması için tasarlanan  Mini Wired Gamepad kumanda, ufak eller için tasarlandığını ilk bakışta gösteriyor. Herhangi bir ergonomik tutuş amaçlanmadan geliştirilmiş gibi duran ve Sega kontrolcülerini hatırlatan ürün, mavi rengiyle dikkatleri üzerine çekmeyi biliyor. Bünyesinde dokunmatik yüzey hariç DualShock 4’de yer alan gerekli kontrol butonlarını taşıyan kumanda, yaklaşık 3 metre uzunluğunda olan kablosuyla uzun yıllar önce olduğu gibi televizyonun dibine girmenize gerek bırakmıyor. Abisinde yer alan LED ışık barına, 3.5 mm kulaklık girişine, hoparlöre, titreşim motoruna ve hareket algılama sensörlerine sahip olmayan kumanda, bu açıdan bakıldığı zaman daha çok bağımsız yapımcılar tarafından hazırlanan çocuklara uygun oyunlar için ideal görünüyor.

Mini Wired Gamepad fiyatı

DualShock 4’en yüzde 40 daha ufak olan kumandayı sadece çocuklar değil bu tarzı seven herkes kullanabilir. Sony Mini Wired Gamepad, 30 dolar fiyat etiketiyle önümüzdeki haftalarda raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Bu şirin görünümlü PlayStation kontrolcüsünü siz nasıl buldunuz?

YORUMLAR