reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 5

PlayStation 5 hakkında dikkat çeken yeni iddia

Sony‘nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddianın merkezinde yeni nesil DualShock kontrolcü yer alıyor.

Geçtiğimiz ay bir açıklama bir açıklama yapan şirket CEO’su Kenichiro Yoshida’ya göre PlayStation 5 kesin olarak yolda bulunuyor. Ancak bunun için kesinlikle yeni nesil donanımlara ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor. Yani gerçekten yeni nesil donanımlar üzerine kurulacak konsol, alınan bir patente göre dokunmatik ekranlı bir DualShock 5 kontrolcü ile karşımıza çıkabilir deniyor. Yeni ortaya çıkan bu patent, tasarımsal olarak DualShock 4 ile aynı bir kontrolcüyü karşımıza getiriyor. Farkını bu dokunmatik ekran ile koyacak modelin, bu etkileşime girilebilen ekranda birçok bilgi gösterebileceği tahmin ediliyor. Biliyorsunuz DualShock 4 bünyesinde de bir dokunmatik yüzey yer alıyor. Oyunlarda çok da fazla kullanılmayan bu yüzey, bir dokunmatik ekran ile değiştirilirse çok kullanışlı hale gelebilir deniyor.

Sony PlayStation 5
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony PlayStation 5 hakkında başka neler biliyoruz?

Sektörel sızıntılara göre yeni konsola direkt olarak AMD‘nin çözümleri güç veriyor. Burada direkt olarak konsola özel olarak geliştirilmiş Zen mimarisine sahip işlemci ve Navi mimarisine sahip grafik birimi kullanılacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

PlayStation Classic