reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi kablosuz şarj

Xiaomi’den “masaya kablosuz şarj nasıl eklenir?” videosu [İzle]

Akıllı telefon tarafından en önemli isimlerinden birisi halini alan dev şirket Xiaomi, ilginç bir video ile gündemde bulunuyor.

Birçok Xiaomi akıllı telefon modelinde kablosuz şarj aktif olarak sunuluyor. Firma aynı zamanda çok uygun fiyata kendi kablosuz şarj cihazlarını satıyor. İşte Xiaomi bu konuda bir video hazırladı. Biliyorsunuz birçok kişi masasında kablo ile elektriğe bağlanan ayrı bir kablosuz şarj cihazı görmek istemiyor. Kişiler bu durumun “kablosuz” mantığına aykırı olduğunu düşünüyor. Buna çözüm ise Xiaomi’den geliyor. Yukarıda izleyebileceğiniz video, standart ahşap masalara nasıl kablosuz şarj yeteneği ekleneceğini gösteriyor. Bunun için IKEA marka basit bir masa kullanan Xiaomi, bu işlem için standart bir matkap ve delik açma matkap ucunun yeterli olduğunu gösteriyor. Bu matkap ve uç ile masaya kablosuz şarj cihazının sığacağı kadar bir yuvarlak delik açılıyor. Burada elbette masanın dışına taşılmaması gerekiyor. Açılan deliğe kablosuz şarj cihazı konuyor ve basit parçalar ile yerine sabitleniyor. Tüm bunlar sonucunda masanızın belirlenen bölümü bir kablosuz şarj yüzeyi haline geliyor. Videoda kullanılan masa ve şarj cihazının yurt dışında 49 dolar tuttuğu da belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kablosuz şarj teknolojisi “gerçekten kablosuz” hale de gelecek

Bunun için aktif olarak çalışan ve ticari çözümler sunan firmalar bulunuyor. Bu sistemlerde telefon cebinizdeyken bile şarj edilebiliyor. Artık esas bu kablosuz geleceğin hayatımıza gitmesi gerekiyor.