reklamı kapat

POPÜLER

Google Lens

İlginç özellikleri bulunan “Google Lens” uygulaması Play Store’daki yerini aldı [İndir]

İlk olarak çok dikkat çeken bir özellik olarak karşımıza çıkan Google Lens, bugün Android için bağımsız bir uygulama olarak indirmeye sunuldu. Play Store’da indirmeye açılan uygulama, ilginç bir deneyim sunuyor.

Google‘ın ilk olarak Pixel telefonlar daha sonra ise diğer modeller için kullanılabilir hale getirdiği Lens, dediğimiz gibi bugün ilk defa Play Store’a giriş yaptı. Yani artık destekli her telefona hızlıca indirilebilen Google Lens, direkt olarak kamera üzerine odaklanıyor. Bu uygulama temel olarak telefonunuzun kamerasını “akıllı” hale getiriyor. Hem Assistant hem de Fotoğraflar uygulamasıyla çalışabilen uygulama ile birçok farklı şey yapılabiliyor. Örneğin ne olduğunu bilmediğiniz tarihi bir binaya kameranızı doğrulttuğunuzda uygulama bu binanın ne olduğunu anlayabiliyor ve size söylüyor. Aynı şekilde bir restorana kameranızı çevirdiğinizde kullanıcılardan ne kadar olumlu dönüş aldığını, hangi saatlerde açık olduğunu ve benzeri bilgileri size gösterebiliyor. Şirketin kendisi ise uygulamasını şöyle tanıtıyor;

“METİN ÜZERİNDE İŞLEM YAPMA
Doğrudan menüdeki bir yemeği arayın, takviminize etkinlik ekleyin, yol tarifi alın, bir telefon numarasını arayın, kelimeleri çevirin ve daha pek çok işlem yapın. Dilerseniz biraz zaman kazanmak için sadece kopyalayıp yapıştırın.
DÜNYA HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNME
Popüler olan önemli noktaları keşfedin. Derecelendirmeleri, çalışma saatlerini, tarihi gerçekleri ve daha pek çok bilgiyi görün.
BİTKİ VE HAYVANLARI TANIMLAMA
Arkadaşınızın evinde gördüğünüz bir bitkinin ne olduğunu veya parka gördüğünüz köpeğin hangi ırktan olduğunu öğrenin.
SEVDİĞİNİZ BİR GÖRÜNÜM BULMA
Gözünüze çarpan bir kıyafet mi oldu? Ya da oturma odanıza uygun bir koltuk mu gördünüz? Aradığınız şeyi bir arama kutusuna ayrıntılı yazmak zorunda kalmadan benzer kıyafetleri, mobilyaları ve dekoratif eşyaları bulun.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Lens maalesef Türkçe dil desteğine sahip değil

Direkt olarak aşağıdan ücretsiz olarak elde edebileceğiniz uygulama, her Android cihazda çalışmıyor. Örneğin bazı kullanıcılar Samsung Note 8’de çalıştığını, Galaxy S8 Plus’ta ise kullanılamadığını belirtiliyor. Genel olarak LG, Motorola, Xiaomi, Sony Mobile, HMD / Nokia, Transsion, TCL, OnePlus, BQ, ve Asus marka birçok cihazda kullanılabilen uygulama, ilginç bir deneyim sunuyor.

İlgili Video

Şirketin kısa süre önce iOS’a çıkan AR uygulaması