reklamı kapat

POPÜLER

Google Lens iPhone

Google’ın devrimsel hizmeti için sevindiren iPhone hamlesi

İnternet devi Google, yeni özellikler / hizmetler geliştirmeye ve bunları Android yanında iOS için de aktif etmeye devam ediyor. Bu sefer konunun merkezinde Lens yer alıyor.

Şirketin ilk olarak Pixel telefonlar daha sonra ise diğer modeller için kullanılabilir hale getirdiği Lens hizmeti, daha sonra bağımsız bir uygulama halinde Play Store’a giriş yapmıştı. İşte bu hizmet kısa süre önce iOS için Google arama uygulamasına entegre edildi. Yakında herkes için aktif edileceği belirtilen bu özellik, temel olarak telefonunuzun kamerasını “akıllı” hale getiriyor. Örneğin ne olduğunu bilmediğiniz tarihi bir binaya kameranızı doğrulttuğunuzda uygulama bu binanın ne olduğunu anlayabiliyor ve size söylüyor. Aynı şekilde bir restorana kameranızı çevirdiğinizde kullanıcılardan ne kadar olumlu dönüş aldığını, hangi saatlerde açık olduğunu ve benzeri bilgileri size gösterebiliyor. Aynı yapı çevrenizdeki bir köpeğin cinsini ya da çiçeğin türünü öğrenmek için de kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Lens, iPhone için önemli bir seçenek

Nasıl çalıştığı yukarıdaki video ile gözler önüne serilen hizmet, gerçekten çok kullanışlı bir seçenek olarak karşımızda bulunuyor. Çok yakında Türkiye için de kullanılabilir olacağı tahmin edilen özellik, kesinlikle hayatı kolaylaştırma adına teknolojinin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor.

İlgili Video

Xiaomi Mi Mix 3 için çıkan videolardan