reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Google Lens

Xiaomi telefon sahiplerine Google Lens müjdesi

Akıllı telefon pazarında yükselmeye devam eden Xiaomi, kısa süre önce önemli bir adım daha attı. Google Lens odaklı bu adım kullanıcıları memnun edecek türden.

İlk olarak Pixel telefonlar daha sonra ise diğer modeller için kullanılabilir hale getirilen Google Lens, geçtiğimiz aylarda ilk defa Play Store’a da giriş yapmıştı. Bilmeyenler için Google Lens temel olarak telefonunuzun kamerasını “akıllı” hale getiriyor. Örneğin ne olduğunu bilmediğiniz tarihi bir binaya kameranızı doğrulttuğunuz zaman Lens, bu binanın ne olduğunu anlayabiliyor ve size söylüyor. Aynı şekilde bir restorana kameranızı çevirdiğinizde kullanıcılardan ne kadar olumlu dönüş aldığını, hangi saatlerde açık olduğunu ve benzeri bilgileri size gösterebiliyor. İşte bu faydalı servis, artık direkt olarak Xiaomi telefonların yerleşik MIUI kamera uygulamasına entegre edilmiş durumda. Gerçekten önemli bir adım gerçekleştiren firma, kişileri Lens için ayrı uygulama indirme derdinden kurtarıyor.

Xiaomi Google Lens

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Lens hangi Xiaomi cihazlarda çalışıyor?

Açıklandığı kadarıyla Pocophone F1, Redmi Note 7 ve Redmi Y2 modelleri Google Lens’e destek veren ilk telefonlar arasında. Beta ROM ile kullanılabildiği belirtilen Lens’in, yakın zamanda diğer cihazlara da gelmesi bekleniyor. Google ile gerçekten yakın ilişkiler kuran Xiaomi, bu konuda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

İlgili Video

Şirketin kısa süre önce iOS’a çıkan AR uygulaması