reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9

Samsung Galaxy S9+ ve iPhone X kamera karşılaştırması [Video]

Kısa bir süre önce tanıtılan Samsung Galaxy S9 ile iPhone X’un kameraları karşı karşıya geldi. TechBuz isimli internet sayfası tarafından karşı karşıya getirilen telefonların kameraları mercek altına aldı.  Paylaşılan videoya bakıldığında her iki telefonun kamerasının da başarılı olduğu görülüyor. Galaxy S9+ iPhone X’a kıyasla daha canlı renkler sunduğunu söylemek mümkün.

Düşük ışıkta gerçekleşen çekimde de Galaxy S9’un iPhone X’dan daha iyi olduğunu belirtebiliriz. Galaxy S9+’ta F/1.5 ve F/2.4 arasında değişebilen diyafram değeri tercih eden Samsung,  bu sayede düşük ışık koşullarında iPhone X’dan daha başarılı sonuçlara imza atıyor. Bilindiği üzere iPhone X’un arkasında 12 megapiksel çift kamera yer alıyor. Kameralardan ilki F/1.8 diyaframa diğer kamera ise F/2.4 diyaframa destek veriyor. iPhone X’da olduğu gibi Galaxy S9+’ta çift kamerası sayesinde iki kat optik yakınlaştırmaya imkan tanıyor.

Galaxy S9 ve iPhone X kameralarıyla fark yaratıyor

Saniyede 4K video kaydına imkan tanıyan telefonlar ön kameralarıyla da dikkat çekiyor. Samsung Galaxy S9’u iPhone X’dan ayıran karşılaştırma haberine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Video