reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9
Galaxy S9
Galaxy S9
Galaxy S9

Samsung Galaxy S9+ ve iPhone X kamera karşılaştırması [Video]

Apple’ın amiral gemisi telefonu iPhone X, kısa bir süre önce tanıtılan Samsung Galaxy S9+ ile karşı karşıya geldi. MacRumors tarafından kameraları mercek altına alınan telefonlar, performanslarıyla tüm dikkati üstüne çekiyor.

Çift kamerayı bünyesinde barındıran Samsung’un yeni telefonu, 12 megapiksel F/1.5-F/2.4 diyaframı ayarlanabilir kameraya F/2.4 diyaframlı 12 megapiksel kamera eşlik ediyor. Düşük ışık koşullarında iPhone X’a kıyasla daha aydınlık fotoğraflar çekebilen yeni Galaxy modeli, kamera performansıyla fark yaratıyor. F/1.5 diyaframındayken Galaxy S9+, düşük ışıkta başarılı sonuçlara imza atıyor. Paylaşılan videoya bakıldığında Galaxy S9+’ın sunduğu performans açık bir şekilde görülüyor. iPhone X’da Galaxy S9+’ta olduğu gibi çift kamera yer alsa da telefonda diyafram değiştirilemiyor. Otomatik modda yapılan çekimlerde Galaxy S9+ gün batımı çekiminde daha detaylı bir görüntü sunsa da iPhone X’un sunduğu renklerin daha sıcak ve daha gerçekçi olduğunu belirtelim. Galaxy S9+’ta Live Focus adı verilen bir özellik yer alıyor.

Galaxy S9+ kamera performansıyla dikkat çekiyor

iPhone X’da ise bu özellik Portre modu olarak adlandırılıyor. Bu mod sayesinde kullanıcılar fotoğraflara arka plan bulanıklaştırması yapabiliyor. Her iki telefonda da bu moddayken birtakım sorunlar yaşansa da Galaxy S9+’ın bu modda daha başarılı sonuçlar sergilediği belirtiliyor. İsterseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve Galaxy S9+ ve iPhone X kamera karşılaştırma videosuyla sizleri baş başa bırakalım. iPhone X hakkındaki tüm detaylara buraya, Galaxy S9+ hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Video