reklamı kapat

POPÜLER

youtube

YouTube’dan “pozitif” videolar için dev yatırım

YouTube iki yıl önce yarattığı Creators for Change programına ayırdığı yatırımı artırdı. Daha fazla pozitif içerik isteyen şirket 5 milyon doları gözden çıkardı.

2016 başlatılan Creators for Change, halihazırda dünyanın dört bir yanından 39 içerik üreticisiyle çalışıyor. Bu içerik üreticileri de empati, anlayış odaklı içerikler üreterek “farkındalık” yaratma amacı güdüyor. Video konuları arasında ırkçılık, mültecilerin yaşadığı zorluklar gibi başlıklar yer alıyor. YouTube’un arka arkaya yaşadığı olaylardan sonra pozitif ve “mutlu” videolara duyduğu ihtiyaç ise ortada. Önce küçük çocuklar için siteye konulan, hatta kendine YouTube Kids uygulamasında dahi yer bulmayı başarmış travmatize edici videolardan sonra patlayan Logan Paul olayı da site için işleri hayli zorlaştırmış durumda. Reklam verenleri de ürkütmek istemeyen popüler video paylaşım platformu eminiz ki hala ısmarlama olmayan çerikleri destekliyor. Ancak ısmarlama içerikler için de keseni ağzını açıyor.

5 milyon doların üzerinde yatırım

Popüler video paylaşım sitesi yayınladığı yeni basın açıklamasında Creators for Change programına 2018 yılında 5 milyon doların üzerinde yatırım yapacağını açıkladı. Hem üretim hem de pazarlama aşamasında yapılacak olan yatırımla bu videolar daha görünür kılınırken aynı zamanda sitede pozitif rüzgarlar estirmesi bekleniyor. 2018’de daha fazla izleyiciye ulaşması beklenen Creators for Change yaratıcılarının yeni içerikleri böylelikle bizzat YouTube tarafından destekleniyor. Yapılan açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere YouTube aynı zamanda küçük kanallar için para kazanmayı da hayli zor hale getirdi. Platformun yeni kurallarına buradaki haberimizden ulaşabilir, bunun içerik üreticilerine etkisini ise buradan okuyabilirsiniz.