reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Sound

Devialet imzalı akıllı hoparlör Huawei Sound Türkiye’de satışa çıktı; işte fiyatı

Sound X akıllı hoparlör modeli altına konumlandırılan Huawei Sound modeli sevindirici şekilde Türkiye’de de satışa çıktı.

Huawei Mate 40 etkinliğinde tanıtılan akıllı hoparlör modeli Huawei Sound, geçtiğimiz ay Huawei Türkiye’nin resmi sitesindeki yerini almıştı. Şimdi ise firmanın resmi satış kanalında 2.499 TL fiyat üzerinde satış başladı. Şık tasarımlı gelişmiş hoparlör, hatırlamak adına Sound X ile aynı görünüyor ancak daha ufak yapıda karşımıza çıkıyor. Dört adet hoparlör, bir woofer ve üç tweeter ile çok yüksek bir ses performansı vadeden ve ses konusunda Fransız Devialet imzasını taşıyan akıllı hoparlör, silindirik yapı sayesinde 360 derece ses verebiliyor ve dijital bir sesli asistan üzerine kuruluyor. Ancak bu asistanın ilk aşamada Türkiye’de çalışması çok da beklenmiyor. Elbette Bluetooth temelli çalışan Sound, Avrupa’da 199 euro fiyat etiketiyle raflardaki yerini alıyor. Karşılaştırmak adına Sound X modelinin 262 euro Avrupa fiyatı bulunuyordu.

Türkiye’ye getirilmeyen Huawei Sound X akıllı hoparlör daha da iddialıydı

Hatırlamak adına silindirik bir tasarıma sahip olan Huawei Sound X, böylelikle 360 derece ses verebiliyor. Yan taraflarında toplam 60W gücünde iki adet 3,5 inç subwoofer’a özel açıklıklar yer alan model, üstünde renkli bir dokunmatik kontrol paneli taşıyor. Sesli asistan desteği unutulmayan hoparlör için çıktığında alandaki Hi-Res sertifikasına sahip ilk akıllı hoparlör açıklaması da yapılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özellikle bass konusunda çok iddialı olan modelde, en yüksek ses seviyesinde dahi bozulma yapmadığı aktarılıyor. 2 adet subwoofer’a ek olarak altı adet 1,5 inç 8W normal hoparlör ile donatılan Sound X, altı adet mikrofon ile ortama özel ses ayarlamaları yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın gelişmiş kablosuz kulaklık modeli FreeBuds Pro