reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro Samsung Galaxy Note 10
Huawei Mate 30 Pro Samsung Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10

Huawei Mate 30 Pro Samsung Galaxy Note 10

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro Samsung Galaxy Note 10

Huawei Mate 30 Pro’nun kamera konusunda Samsung Galaxy Note 10’u sollayacağının kanıtı!

Merakla beklenen amiral gemisi cihazlardan Huawei Mate 30 Pro, kamera konusunda P30 Pro’yu unutturacak kadar yüksek kaliteyle yolda bulunuyor.

Eylül ayında resmi olarak lanse edilecek denilen Huawei Mate 30 Pro, biliyorsunuz gündemden düşmüyor. Modelin özellikle kamera sistemi merak ediliyor. Çünkü sağlam kaynaklara göre telefonda daha önce sanıyoruz hiç görmediğimiz çift ana kamera yapısı kullanılıyor. Genel olarak telefonun arkasında 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu söyleniyor. İşte bunu göstermek adına aşağıdaki görseli hazırlayan Ice Universe, burada Mate 30 Pro ile Samsung Galaxy Note 10 sensörlerini karşı karşıya getiriyor.

Huawei Mate 30 Pro Samsung Galaxy Note 10

Görebileceğiniz üzere Galaxy Note 10’da 1/2.55 inç bir sensör yer alıyor. Mate 30 Pro’daki ana sensörlere oranla ne kadar ufak olduğu açıkça görülen Galaxy Note 10 ana kamera sensörü, 7 Ağustos tarihinde tanıtılacak cihazı kamera konusunda oldukça geride tutacak gibi görünüyor. Modelin Galaxy S10 ile aynı kamera performansını sunacağı söyleniyor. Genel olarak sensör boyutu görüntü kalitesinin en önemli etkenleri arasında yer alıyor. Sensör ne kadar büyük olursa o kadar daha detaylı, kaliteli, temiz görüntüler elde edilebiliyor. Günümüzde telefonların kamera konusunda en büyük sınırları sensör boyutlarının çok ufak kalması. Ancak görebileceğiniz üzere Huawei gibi yenilikçi firmalar yavaş yavaş sensörleri büyütmeye başlattı. Bununla beraber sürekli gelişen yapay zeka (Bilişimsel Fotoğrafçılık) altyapıları ile Mate 30 Pro’dan sonra her şey çok daha farklı olacak gibi görünüyor.

Daha önce duyduğumuz kadarıyla Huawei Mate 3 Pro sensörleri RYYB piksel yapısını da kullanıyor. Bu sayede telefonların düşük ışık performansının çok yüksek olacağı söyleniyor. 8 megapiksel telefoto kamerasıyla 5x optik zoom sunacak denilen telefon, çiftli ana kamera ile sektörde üst çıtayı açık ara şekilde belirleyecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro hakkındaki diğer bilgiler değişmiyor

Halen telefonun 90 Hz bir OLED ekran ile yolda olduğu söyleniyor. 55W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pilinin olacağı söylenen modelin, kutusundan Android Pie ile çıkacağı da belirtiliyor. Cihazın normal 4G versiyonu gücünü TSMC’nin yeni nesil 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 985 işlemciden alıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A80 kamera sağlamlık testi