reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro, iPhone 11 Pro Max ve Samsung Note 10 Plus kamera testinde karşı karşıya [Video]

Lider belli oldu; Huawei Mate 30 Pro, iPhone 11 Pro Max ve Galaxy Note 10 Plus kamera testinde karşı karşıya [Video]

Son dönemin en iddialı amiral gemileri Huawei Mate 30 Pro, iPhone 11 Pro Max ve Galaxy Note 10 Plus, kamera testinde karşı karşıya geldi.

Huawei Mate 30 Pro, iPhone 11 Pro Max ve Galaxy Note 10 Plus, yılın en iddialı amiral gemileri konumunda yer alıyor. Performans ve kamera konusunda fark yaratan telefonlar, gerçekten çok dikkat çekiyor. İşte bu üç modeli kamera konusunda karşı karşıya getiren Mrwhosetheboss YouTube kanalı, kamera tarafında lideri belirliyor. Bu test ilk olarak geniş açı video denemesi ile başlıyor. Burada beklendiği gibi en doğal renkleri 11 Pro Max’in sunduğu görülüyor. Diğer modeller renkleri biraz daha zorlarken, burada Mate 30 Pro’nun dinamik aralık konusunda geriye düştüğü görülüyor. Ultra geniş açı kamerası diğerlerinden daha dar olan Mate 30 Pro’nun, zoom konusunda ise önde olduğu görülüyor. Ortak olarak görüntü sabitleme sistemleri beğenilen telefonlar, yavaş çekim konusunda da dikkat çekiyor. Burada en elbette Mate 30 Pro’nun 720p çözünürlükte ulaştığı tam 7.680 fps yavaş çekim büyük fark yaratıyor. Ancak burada kare ekleme ile yazılımsal yavaşlatma kullanıldığı aktarılıyor. Bu biraz kaliteyi düşürüyor.

Gelelim fotoğraf tarafına. Burada genel olarak benzer bir fotoğraf kalitesi karşımıza çıkıyor. iPhone 11 Pro Max’in doğal renkleriyle öne çıktığı testte Mate 30 Pro’nun rakiplerine en büyük fark attığı yer zoom kapasitesi oluyor. Ayrıca geniş açı kalitesi de daha iyi bulunan amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro, makro çekim konusunda da ciddi şekilde daha iyi sonuçlar sunuyor. Portre modunda iPhone 11 Pro Max’in fark yarattığı karşılaştırmada, gece modu denemesi de yer alıyor. Mate 30 Pro’nun da burada ciddi şekilde öne çıktığı görülüyor. Düşük ışık selfie çekimleri konusunda Galaxy Note 10 Plus’ın öne çıktığı test, iyi ışıkta selfie için iPhone 11 Pro Max modelini öne çıkarıyor.

Testin sonucunda lider beklendiği gibi Mate 30 Pro olurken, ikinci sırayı iPhone 11 Pro Max, üçüncü sırayı ise Galaxy Note 10 Plus alıyor. En azından şimdilik Türkiye’de satılmayacak olması üzen Huawei’nin yeni modeli, satın alabilecekler için harika görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro kamera donanımı şöyle

Gücünü 7 nm Kirin 990 / Kirin 990 5G işlemciden alan modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor.