reklamı kapat

POPÜLER

Gönüllerimizdeki Mercedes X-Class, sanal dünyada boy gösterecek [Video]

Oyun meraklılarının piyasaya çıkması için geri sayımına devam ettiği The Crew 2, Mercedes X-Class tabanlı nefes kesen bir video yayınladı.

Pickup sınıfının en çok konuşulan modeli konusunda olan Mercedes X-Class ile ilgili artık “bilinmeyen” olarak nitelendirebileceğimiz pek bir şey kalmadı. Navara ile altyapı kardeşi olarak geliştirilen dünyanın ilk premium pickup modeli ülkemizde de bir süredir meraklılarıyla buluşuyor. Gördüğünüz gibi geliştirme aşamasından satışa kadar olan süreci genelleme olarak iki cümlede ele alabildik. Lakin tabi ki söz konusu yeni bir otomobil olduğu için, pratikteki uygulamaların bu kadar kolay olması asla beklenemezdi. Özellikle 2017’nin son günlerinde gündemi bir hayli meşgul eden bu “koca bebeğin” macerası, meraklılarının kolaylıkla hatırlayabileceği üzere 2016 yılının ekim ayına dayanıyor. O dönem, düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında konsept haliyle tüm dünyanın karşısına çıkartılan X-Class ne yalan söyleyelim bizim de göz bebeklerimiz büyüten oldukça etkileyici detaylara sahipti. Ön tasarımındaki agresifliği, sınıfta bu zamana kadar hiç görmediğimiz arka kapak ve LED tasarımıyla tamamlanan proje, ön yargılı olanlara bile ” bu iş olmuş” dedirtti.

Mercedes X-Class Concept


Aradan geçen 9 aylık zaman diliminin ardından takvimler Temmuz 2017‘yi gösterdiğinde ise, büyük beklenti yaratan X-Class’ın bugün satışta olan seri üretim versiyonuyla tanışma vaktiydi. Lakin bu tanıtımda, konsept versiyonun yarattığı etkinin bir benzerinin yakalandığını söylemek biraz güç oldu. Kokpit detaylarıyla büyük oranda konsepte sadık kalan Mercedes, dış tasarımda ise bizi ve diğer kullanıcıları heyecanlandıran karakteristik hatları yumuşatma hamlesi gerçekleştirmişti. O günden itibaren “gönlümüzdeki Mercedes X-Class” olarak hafızalarımıza kazınan karakter, oyun dünyasının önemli temsilcisi The Crew 2 ile geri dönüyor.

Kapalı beta göreviyle geliyor

Bundan tam bir ay sonra, 29 Haziran itibarıyla PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilir olarak sunulacak olan serinin ikinci bölümü, 31 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında ise kapalı beta olarak deneyimlenebilecek. Bu deneyimi Mercedes X-Class ile bir araya getirerek gönlümüzü kazanan oyun ekibi, kapalı beta kapsamında pickup modelinin içerisinde olduğu bir göreva imkanı sunuyor. Mercedes ile yapılan anlaşma kapsamında, Le Mans yarışlarından hatırladığımız 1955 300 SLR Uhlenhaut Coupé, AMG C63 Black, AMG GT ve GLC Coupe de, listenin üst sıralarında yer alan modeller olarak karşımıza çıkıyor. Mercedes X-Class’ın içerisinde yer aldığı aksiyon dolu tanıtımı haberin ana görseli üzerinden izleyebilirsiniz.