reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube üzerinden para kazanmanın yeni yolu

YouTube içerik üreticilerine yeni kazanç yolları sunuyor. Türkiye’ye de açılan yeni özellik doğrudan canlı yayın yapan kullanıcıları ilgilendiriyor.

Advertisement

YouTube, yeni bir kazanç yoluyla içerik üreticilerin dikkatini çekerken, platformunun canlı yayın özelliğinin de rekabette olduğunu hatırlatıyor. Popüler video paylaşım servisi, canlı yayınlarda kullanıcılar için yeni bir kazanç yöntemi sunuyor. Halihazırda ücretli abonelik ve bağış sistemi bulunan popüler platform şimdi de yayıncıların çıkartma satmasını mümkün kılıyor. Super Stickers olarak adlandırılan bu özellik geçtiğimiz temmuz ayından bu yana test ediliyordu. Şimdi aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 60 ülkede kullanıcıların kullanımına sunulmaya başlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube kendi yayın kültürünü oluşturmaya çalışıyor

İçerik üreticileri için en başta 8 çıkartma paketi bulunacak. Bunlardan beşi animasyon özellikli olacak. Bu çıkartmalar aynı zamanda küçük açıklamalara da sahip. Böylece kullanıcılar hangi durumlarda hangi çıkartmayı atması gerektiğini bu açıklama aracılığıyla anlayacak. Özellik Türkiye’ye açılsa da kanalınız için belli başlı sınırlandırmalar bulunuyor. Onlardan biri elbette 18 yaşından büyük olmanız. Bir diğeri ise kanalınızın en az 1.000 aboneli ve para kazanımına açık bir kanal olması. Bu koşulları sağlayan kanalların canlı yayınlarında çıkartmalar da artık bir kazanç yöntemi olabiliyor. Twitch ve Mixer arasındaki rekabetin iyice yükseldiği şu günlerde Twitch’ten yayıncı “transfer” eden YouTube rekabetteki yerini sık sık hatırlatmaktan çekinmiyor. İçerik üreticilerini canlı yayın yapmaya ikna etmek için yeni kazanç yöntemleri sunup sunmayacağı ise bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Aksiyon ve gerilim zamanı; PlayStation Plus kasım ayı ücretsiz oyunları