reklamı kapat

POPÜLER

Canon EOS Ra astrofotoğrafçılık aynasız fotoğraf makinesi
Canon EOS Ra astrofotoğrafçılık aynasız fotoğraf makinesi
Canon EOS Ra astrofotoğrafçılık aynasız fotoğraf makinesi

Canon EOS Ra tanıtıldı; astrofotoğrafçılık için özel aynasız!

Görüntüleme devi Canon, ilk tam kamera aynasız fotoğraf makinesi EOS R için özel bir versiyon tanıttı. Astrofotoğrafçılık için Canon EOS Ra görücüye çıktı.

Canon EOS R, yukarıda da dediğimiz gibi firmanın ilk tam kamera aynasız fotoğraf makinesi olarak ciddi şekilde ses getirmişti. Merkezinde 30.3 megapiksel tam kare CMOS sensörün yer aldığı fotoğraf makinesi, gücünü DIGIC 8 işlemciden alıyor ve 4K çözünürlükte 30 kare video çekebiliyordu. Dual Pixel CMOS AF sistemiyle otomatik netleme performansı çok yüksek olan modelin, artık bir Canon EOS Ra versiyonu da bulunuyor. Direkt olarak astrofotoğrafçılık ile ilgilenenler için özel olarak hazırlanan aynasız fotoğraf makinesi, normal EOS R ile aynı tasarıma ve büyük çoğunlukla aynı detaylara sahip. Nikon D810a ve Canon 60a gibi modellere rakip olan EOS Ra, özel modifiye edilen IF filtresi sayesinde gece yapılan gökyüzü çekimlerinde daha iyi performans almanıza imkan tanıyor. Makinedeki EOS R ile aynı tam kare sensör, IR filtresindeki değişiklik ile normalden dört kat daha fazla hidrojen alfa ışını yakalayabiliyor. Bu sayede uzaydaki objeler daha rahat şekilde fotoğraflanabiliyor. Elektronik vizör ve canlı ön izlemede 30 kat yakınlaştırma sunan aynasız fotoğraf makinesi Canon EOS Ra, bu sayede netlemeyi çok daha kolay hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canon EOS Ra, çok spesifik bir kitleye hitap ediyor

Modelin ne zaman raflardaki yerini alacağı bilinmiyor. Ancak gövdenin 2.500 dolardan ön siparişe açıldığı aktarılıyor. Normal EOS R ise 2.300 dolardan satışa sunulmuştu.

İlginizi Çekebilir

Bu da Canon EOS RP modeli

İLGİLİ HABERLER