reklamı kapat

POPÜLER

Canon EOS R5

Canon EOS-R5 için açıklanan çok iddialı yeni teknik detaylar!

Görüntüleme devi Canon, sürpriz şekilde geçtiğimiz ay geliştirme duyurusunu yaptığı yeni aynasızı Canon EOS-R5 hakkında resmi bir açıklama yaptı.

Fotoğraf makinesi pazarının en üstündeki isim Canon, geçtiğimiz ay yaptığı Canon EOS-R5 geliştirme duyurusu ile çok ses getirmişti. İlk açıklamada RF-Bayonet üstüne kurulan modelin FF (Tam Kare) CMOS sensör ile geldiği ve gövde içinde görüntü sabitleme yapabildiği aktarılmıştı. Aynı zamanda mekanik perde ile saniyede 12 kare seri çekim hızına ulaşabildiği söylenen üst düzey aynasız fotoğraf makinesi, özellikle 8K video çekebilecek olmasıyla dikkat çekmişti. İşte bu konuda çok ama çok da güzel bir haber geldi. Söylendiği kadarıyla EOS-R5 modeli 8K 30 fps video çekerken herhangi bir crop uygulamayacak. Yani 8K videolar tüm sensörden yararlanılarak çekilebilecek. Bu gerçekten harika görünüyor çünkü firmanın birçok modelinde 4K’da dahi crop yer alıyor. Üst seviye sinema kameralarını baltalayacak olmasına rağmen bunun sunacak olmasıyla şaşırtan Canon, bununla da yetinmiyor. Açıklamaya göre firma tüm 8K modlarında Dual Pixel CMOS AF teknolojisini de kullanıcılara sunacak. Bu detay 8K çözünürlükte bile çok yüksek kararlılıkta otomatik netleme yapılabileceği anlamına geliyor. EOS-R5’in ayrıca AF sistemiyle hayvanları otomatik olarak algılayarak odağı gözlerinde tutabileceği de öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canon EOS-R5 çok iddialı geliyor

Bünyesinde iki adet SD kart yuvası yer alacak Canon EOS-R5 aynasız fotoğraf makinesinin ne zaman çıkacağı ya da fiyatı halen açıklanmıyor. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle çıkışta gecikme olacağı yönünde söylentiler bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in dikkat çeken özelliklere sahip yeni yayıncı kamerası