reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30
Huawei P30
Huawei P30

Huawei’nin P30 serisiyle ulaştığı büyük başarı

Huawei P30 ailesi için büyük bir başarının duyurusu yapıldı. Üç farklı modelden oluşan aile, firmanın yüzünü oldukça güldürüyor.

P30 ailesi bildiğiniz üzere P30 Lite, P30 ve P30 Pro modellerinden oluşuyor. İşte bu dikkat çeken telefon serisi, yeni açıklandığı üzere 20 Haziran tarihinde tam 10 milyon global sevkiyat rakamına ulaşmayı başarmış durumda. 10 milyon sevkiyata P20 ailesinden tam 62 gün önce ulaşan aile, görüldüğü üzere yerini aldığı aileden daha fazla talep görüyor. Sevkiyat rakamları direkt olarak satış anlamına gelmiyor ancak yine de talebe göre belirlendiği için önemli bir rakam olarak karşımıza çıkıyor. Son yaşanan Amerika ambargosu sonrasında birçok ülkede fiyatları oldukça aşağılara inen Huawei P30 ailesi, Android tarafının en iyi seçenekleri arasında yer alıyor. Mevcut yasaklardan etkilenmeyen telefonların, Android Q işletim sistemine de güncelleneceği resmi kanallar tarafından belirtiliyor.

Huawei P30
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailede en çok Huawei P30 Pro dikkat çekiyor

Çünkü telefon gerçekten çok iyi bir kamera sistemi üzerine kuruluyor. Telefonun arkasında Leica imzalı 1/1.7 inç 40 megapiksel F1.6 OIS (SuperSpectrum) + 20 megapiksel F2.2 (120 derece geniş açı) + 8 megapiksel F3.4 (Periskop tarzı) üçlü kurulum yer alıyor. Kare kamera modülüyle 5x optik, 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom yapabilen telefon, yine arkasında daha iyi derinlik algılama için bir ToF sensörüne de sahip. Telefon bu sistemle halen DxOMark’ın liderliğinde oturuyor.

İlginizi Çekebilir

Mate X’in sunduğu PUBG Mobile deneyimi