reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro

A15 Bionic işlemcili iPhone 13 Pro parçalarına ayrıldı

Türkiye’de 1 Ekim‘de satışa sunulacak iPhone 13 Pro, iFixit tarafından parçalara ayrıldı. Bu yılki Pro modelinin daha büyük bir pile sahip olduğunu belirten iFixit, yeni modelde bileşenlerin düzenlenme biçiminde bazı değişiklerin olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere iPhone 13 Pro, iPhone 12 Pro’ya kıyasla daha ufak bir çentiğe sahip. Apple’ın daha ufak çentik sebebiyle bileşenlerde değişiklikler yaptığı ifade ediliyor. iPhone 12 Pro’da L şeklindeki pil yapısının iPhone 13 Pro’da da kullanıldığı görülüyor. iPhone 12 Pro’da 10.78 Wh’lık pilin yer aldığını söyleyeni iFixit, yeni Pro modelinde 11.97 Wh’lık bir pilin kullanıldığını dile getiriyor. Daha güçlü bir pil yeni modelde yer alsa da yeni pilin 12.54 Wh’lık pillerin gerisinde kaldığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 Pro daha ufak ekran çentiğiyle geliyor

Çentiğin küçülmesinde ahize hoparlörünün yerinin değiştirilmesinin de etkisi olduğu söyleniyor. Ahize hoparlörünün ekranın arkasından kasanın içine taşındığı ve bu sayede ekran çentiğinin küçüldüğü dile getiriliyor. Yeni modellerdeki ekranının çok zor olmadan çıkarılabildiği ifade ediliyor. Daha önceki modellerde olduğu gibi yapışkanla kapatılan yeni Pro modelinin tamir edilebilirlik puanı ise henüz paylaşılmadı. İlk bölümü yayınlanan iPhone 13 Pro’nun ikinci bölümünün önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi Mix 4’ün kutu içeriğine yakından bakın