reklamı kapat

POPÜLER

yeni iPad Pro

Yeni iPad Pro parçalarına ayrıldı

Kısa bir süre önce Türkiye’de de satışa sunulan yeni iPad Pro parçalarına ayrıldı. Akıllı tabletin tamir edilebilir notuna 10 üzerinden 3 puan veren iFixit, 2018 model iPad Pro ile aynı skoru elde ediyor.

USB-C bağlantısının daha önceki modelde olduğu gibi modüler bir yapıda olduğunu söyleyen iFixit, USB-C bağlantısının kolayca değiştirebileceğini söylüyor. Tabletle ilgili bir video da paylaşan iFixit, daha önceki modelde olduğu gibi yeni modelde  de Apple’ın tutkal malzemesinden bolca yararlandığını söylüyor. LIDAR teknolojisi ve daha büyük kameralar dışında yeni modelde pek bir değişikliğin olmadığından söz ediliyor. Bu arada tablette 6 GB RAM’in onaylandığını da söyleyelim. Tablette pilin hem kolay çıkarılabildiği hem de zorlu yapıştırıcı ile tutturulmasının zor olduğu ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Pro kameralarıyla fark yaratıyor

Modellerin en büyük yenilikleri arasında arkalarındaki üçlü kamera sistemi oluyor. Burada 12 megapiksel F1.8 geniş açı + 10 megapiksel F2.4 ultra geniş açı + LiDAR derinlik sensörü bir araya geliyor. Burada en çok dikkat çeken elbette LiDAR oluyor. Bu sayede iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor. Güçlerini performans konusunda çok iddialı A12Z Bionic işlemciden alan tabletler, stüdyo kalitesinde kayıt sunan beşli mikrofon ile de fark yaratıyor.

İlgili video

Apple’ın yeni tableti parçalarına ayrıldı