reklamı kapat

POPÜLER

Bridgestone
Bridgestone

Bridgestone imzalı havasız lastikler için geri sayım başladı

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Bridgestone, bisikletlere ve ticari otomobillere havasız lastikler getirmeyi planlıyor.

Automotive News‘un raporuna göre Bridgestone, binek otomobillerden ziyade ticari araçları hedefleyerek havasız lastikleri piyasaya süren ilk lastik üreticisi olmayı planlıyor. Şirketin resmi sponsoru olduğu Tokyo‘daki 2020 Yaz Olimpiyat Oyunlarında havasız lastiğini bisikletler için satışa sunacağı belirtiliyor.

Şirketin basınçlı hava yerine geri dönüştürülmüş, delinmeyecek veya yeniden doldurulması gerekmeyen havasız lastikler geliştirdiğini söyleyelim. Bridgestone tarafından geliştirilen havasız lastiğin patlayan lastik derdine son vermeyi amaçlıyor. Lastikte yüksek mukavemetli termoplastik kullanılıyor. Tekerleğin iç ve dış kısmı arasında yer alan lastik, tekerlek hareket ettikçe esniyor ve bisiklet üzerindeki ağırlığı dengede tutuyor. Jant tellerinde ve kauçuklarda kullanılan termoplastik reçineler, kaynakların daha verimli şekilde kullanılmasını sağladığını da belirtmekte yarar var. Daha önce ortaya çıkan haberlerde havasız lastiğin 2019 yılında satışa sunulacağı belirtilse de lastik geçtiğimiz yıl satışa sunulmamıştı. Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda göreceğimiz havasız lastiğin bu yıl içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bridgestone imzalı lastik bisikletlerin ardından ticari otomobillere de gelecek

Havasız lastiğin bisikletlerin ardından ticari araçlarda da kullanıma sunulacağı ifade edilse de bu lastikleri ticari araçlarda ne zaman göreceğimiz henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Renault R.S. paketli Çekici