reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube, kullananları üzecek bir özelliğini kaldırıyor!

Dünyanın en büyük video platformu konumunda yer alan YouTube, kullananları üzecek bir özelliğin kaldırılacağını açıkladı.

YouTube, biliyorsunuz kişilerin platform içerisinde görüşme yapabilmesi için bir “direkt mesaj” özelliğine sahip. Bu sayede kişilerle video yorum kısmı haricinde de özel olarak iletişime girilebiliyor. Burada grup desteği dahi veren firma, bu dönemi sona erdiriyor. Ortaya çıktığı kadarıyla YouTube’un direkt mesaj özelliği 18 Eylül itibariyle kaldırılıyor. Çok yüksek ihtimalle beklendiği kadar kullanılmadığı için kaldırılan özellik, yine de aktif olarak kullananları üzecek gibi görünüyor. Firma bundan sonra yorum kısmına daha çok ağırlık vereceğini belirtiyor. Bu açıdan özel iletişimi bir kenara bırakarak herkese açık iletişimi geliştireceğini aktaran Google, bu konuda ciddi tepkiler alabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Premium kısa süre önce Türkiye’de açılmıştı

Hatırlamak adına Türkiye’ye 3 aylık ücretsiz deneme süresiyle gelen YouTube Premium, aylık 16,99 TL fiyat etiketine sahip. Buna ek olarak firma bir aile üyeliği de sunuyor. Hanenizde yaşayan en fazla 5 aile üyesi (13 yaş ve üzeri) için 1 aylık ücretsiz deneme süresiyle aylık 25,99 TL fiyat etiketiyle Premium’a geçiş yapılabiliyor. Bu servis YouTube içindeki reklamları kaldırması yanında arka planda çalıştırarak müzik dinlemenize imkan tanıyor ve “YouTube Originals” altındaki orijinal içerikleri de beraberinde getiriyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 11 çıkmadan özel versiyonları geldi