reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12

Xiaomi MIUI 12 için yayımlanan yeni arayüz görüntüleri

Merakla beklenen Xiaomi MIUI 12 arayüz yapısı için yeni görüntüler yayımlandı. Aktarıldığı kadarıyla bunlar direkt olarak firmadan geldi.

Uzun zamandır geliştirme sürecinde olan Xiaomi MIUI 12, daha önce yapılan sızıntıya göre yeni kaydırma / gezinme hareketlerini beraberinde getiriyor. Yeni sürümde iOS işletim sistemine genel gezinme konusunda oldukça yaklaşan arayüz, aynı zamanda yeni çoklu ekran animasyonu da getiriyor. Detaylı kontroller sunan yeni bir kamera arayüzü ile yolda olan MIUI 12, koyu arayüz modunu  geliştiriyor ve yeni bildirim sayfasıyla da dikkat çekmeyi biliyor. İşte bu arayüz için çıkan aşağıda gördüğünüz yeni görseller, elbette devasa değişiklikleri karşımıza getirmiyor. Firmanı yeni arayüzde yukarıda da dediğimiz gibi koyu arayüzü daha iyi şekilde kullandığı dikkatlerden kaçmıyor. Bazı menüleri daha belirgin ve modern hale getiren arayüz, şu an aktif olarak geliştiriliyor ve bunların hepsinin zamanla değişme ihtimali bulunuyor. Ancak yine de artık büyük farklar beklenmiyor.

Solda eski arayüz, sağda yeni arayüz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 12 ne zaman gelecek?

Bunun daha önce de söylemişti. Sürümün genel olarak herkese gelmesi 2021’in başına kadar sarkacak deniyor. Aynı zamanda başta sadece belirli üst seviye cihazlara güncelleme gönderileceği aktarılıyor. Bu ilk cihazların da herkese açık Android 11 betasıyla belli olacağı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Redmi’nin yeni akıllı telefonları ile tanışın