reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix Türkiye’den “deneme sürecini durdurma” konusunda resmi açıklama

Netflix Türkiye’deki kullanıcıları üzecek bir karara imza attı. Platformun 30 günlük deneme süreci durdurulmuş durumda. Çevrim içi yayın servisinden ilk açıklamayı aldık.

Popüler çevrim içi yayın servisi Netflix, kullanıcılara üç farklı abonelik planıyla her ay sayısız içerik sunuyor. Bu abonelik planları Temel, Standart ve Özel olmak üzere sırasıyla aylık 17,99 TL, 29,99 TL ve 41,99 TL olarak ücretlendiriliyor. Ancak platformu ilk kez deniyorsanız, 30 gün boyunca ücretsiz bir deneme sürümü bulunuyordu. Ne yazık ki Türkiye cephesinde bu deneme sürümü iptal edilmiş durumda. Halihazırda platforma abone olmak isterseniz 1 aylık deneme sürümünden yararlanamıyorsunuz. Konuyla ilgili platformdan ilk açıklamayı aldık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix farklı ülkelerde de benzer bir yöntem denemiş

Platform tarafından aldığımız açıklamada 30 günlük deneme sürümünün kaldırılmasının Türkiye’ye özel olmadığı kaydedilirken, İngiltere ve Meksika’da da aynı uygulamanın yapıldığını belirtiyor. Platformun sözcüsünün yaptığı resmi açıklamada: “Platform olarak Türkiye’de yeni üyeler kazanmak ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunmak için farklı kampanyalar planlıyoruz.” sözlerine yer verilmiş.

Bu “farklı kampanyalar”ın kapsamı şimdilik bilinmiyor. Önümüzdeki dönemde sadece mobile özel daha uygun fiyatlı dördüncü bir ödeme opsiyonu Türkiye’deki yerini alabilir. Geçmişte bu seçeneğin Türkiye’deki kullanıcılar için test edildiği kaydetmiştik. 30 günlük deneme sürecinin ilerleyen dönemlerde yeniden sunulup sunulmayacağı konusu da ne yazık ki şimdilik bir netlik taşımıyor.

İlginizi çekebilir

Altered Carbon 2. sezon fragmanı değişen başrolüyle yayında