reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Cevabı geldi; Netflix Türkiye’de zamlanacak mı?

Çevrim içi yayın servisi Netflix, önümüzdeki mayıs ayında Amerika fiyatlarını artırıyor. Peki bu zamdan Türkiye de nasibi alacak mı?

Netflix, nisan ayı başında Amerika’daki kullanıcılarına e-posta atarak önümüzdeki dönmelerde fiyatlarını artıracağını açıkladı. Amerika’daki ödeme planlarına göre tek kişilik Temel planı 8 dolardan 9 dolara yükseltecek olan çevrim içi yayın devi Standart paketi 11 dolardan 13 dolara artırıyor. Ultra HD destekleyen “Özel” planı ise 14 dolardan 16 dolara çıkıyor. Amerika’daki kullanıcıları etkileyecek olan bu zammın bir sonraki fatura döngüsünde başlayacağı açıklandı. Amerika’daki zam ise Türkiye’de de bir zam olabileceği kuşkusunu uyandırdı. Hatırlarsanız yayın servisi geçtiğimiz aylarda Türkiye’de zamlı fiyat denemelerine başladığını açıklamıştı. Biz de Netflix Türkiye’ye gelecek dönemde bir zam yapılıp yapılmayacağını sorduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix’in zam cevabı

Netflix’ten aldığımız cevaba göre, çevrim içi yayın servisinin şu an için Türkiye’ye yönelik bir artış planı söz konusu değil. Halihazırda servis Temel, Standart ve Özel olmak üzere sırasıyla ayda 15,99 TL, 27,99 TL ve 39,99 TL’ye hizmet vermeye devam ediyor.

Ancak servisin farklı fiyatları test ettiğini de belirtelim. 5 Mart 2019 tarihli firma açıklaması şu şekildeydi: “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğruluğundan emin olmak.

Şunu da unutmamak gerek ki; Türkiye, Netflix’e en ucuz fiyatla erişim sağlayan ülkelerin başında geliyor. Önümüzdeki dönemlerde firmanın yeni bir ödeme planı çıkarması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Hakan Muhafız 2. sezon fragmanı