reklamı kapat

POPÜLER

Netflix’in çevrim dışı izleme özelliği masaüstünde

Çevrim içi yayın platformu Netflix‘in çevrim dışı yayın izleme özelliği kullanım alanını geliştiriyor.

Netflix mobil kullanıcılar için duyurduğu çevrim dışı izleme özelliğiyle, mobil internet kullanımında kullanıcıların tasarruf etmelerini sağlamış ve belirli içeriklerde kullanıcıların mobil interneti kullanmadan sevdiği dizi ve filmleri izlemesine olanak tanımıştı. iOS ve Android platformları için duyurulan bu özellik şimdi Windows 10’un PC uygulamasına da geliyor.

Bu güncellemeyle beraber artık Windows 10 PC uygulaması da çevrim dışı izleme özelliğine sahip olacak. Ancak masaüstünde bu özelliğin ne kadar etkili olacağı konusunda bazı şüphelerimiz de yok değil. Kotanın henüz aşılmadığı günlerde, dizilerini depolamak isteyenler için ideal olabilir… Ancak içeriklerin süreli olarak yüklü kaldığını da hatırlatalım. Öte yandan “Yükle ve git” sloganıyla sunulan bu özelliğin Windows 10’un mobil versiyonu için öncelikli sunulmaması da ilginç. Yeni güncellemenin Windows 10 Mobile ve Xbox One için sunulup sunulmayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak mantıken yakında her iki platformun da benzer bir güncelleme alması olası.

Çevrim dışı izleme özelliği sadece belirli içerikler için sunulduğundan sol üstteki menü simgesinin altında yer alan Available for Download sekmesinden hangi içerikleri indirebileceğinizi kontrol edebilirsiniz. Netflix üyeliği almak isteyen kullanıcıların ise Basic, Standard ve Premium üyelik olmak üzere üç farklı seçeneği aylık olarak sırasıyla 15,99 TL, 27,99 TL veya 39,99 TL ödeyerek alabileceğini hatırlatalım.