reklamı kapat

POPÜLER

netflix

Netflix Android uygulamasına gelen faydalı indirme yeniliği

Netflix, mobil uygulamalarını yeni özellikler ile geliştirmeye devam ediyor. Bu sefer bir indirme yeniliği gelmiş durumda.

Advertisement

Netflix android uygulaması (Telefon ve tablet) artık kişilerin içerikleri indirme tamamen bitmeden izleyebilmesine imkan tanıyor. Eskiden bir içeriği izlemek için tamamen indirmek gerekiyordu.

Bu durum belirli içerikleri kısa şekilde denemek için ya da limitli zamanlar için güzel görünüyor. Süreç elbette hem filmler hem de dizilerde çalışıyor.

Özelliğin şimdilik sadece Android tarafında olması, iOS tarafına gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Firmanın aynı altyapıyı iOS için de aktif olarak test ettiği açıklanıyor. Ancak bunun iOS’a gelmesi en az bir ya da iki ay alabilir.

Android tarafında ise özelliği kullanmak için uygulama sürümünün 7.64  ya da daha üstü olması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix kısa süre önce büyük bir yerli film adımı attı

Netflix son yıllarda Türkiye özelinde dikkat çeken adımlar atıyor. Bunların sonuncusu hatırlarsınız Yeşilçam özelinde olmuş  ve firma Yeşilçam’ın dikkat çeken filmlerini kütüphanesine eklemişti.

Burada spesifik olarak 30’a yakın Yeşilçam filminin platforma alındığı aktarılıyor. Eklenen filmler arasında Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, Neşeli Günler, Tokatçı, Şekerpare, Milyarder, Çıplak Vatandaş, Fatmagül’ün Suçu Ne, Çiçek Abbas, Bizim Aile ve Gülen Gözler gibi efsane filmler yer alıyor.

Netflix’in bu konuda attığı adım elbette olumlu karşılanıyor. Daha önce de belirttiğimiz üzere halen efsane Yeşilçam filmleri özellikle YouTube üzerinden inanılmaz şekilde izleniyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın