reklamı kapat

POPÜLER

Instagram IGTV güncellemesi

Kullanıcıları “zorlayan” yeni Instagram güncellemesi [Video]

Instagram, video servisi IGTV cephesinde beklediği ilgiyi göremeyince, agresif politikasına geri dönüyor. Yeni güncelleme size IGTV’nin varlığını zorla hatırlatıyor.

Kronolojik sıralama, karanlık tema, kaldırılan Hikayeler’i görüntüleyenlerin listesi gibi Instagram özellikleri istiyor olabilirsiniz. Ancak Instagram, sizin IGTV uygulamasını kullanmanızı istiyor. Bunu gönüllü bir şekilde kendi isteğinizle yapmayacaksanız da bu sorunu IGTV’de yayınlanan videoları platformdaki akışınıza ekleyerek yapıyor. IGTV’nin tanıtımından sonra platform uygulamanın kullanımı için agresif çalışmalar düzenlese de bu çalışmalar isteneni vermemiş olacak ki yeni güncellemeyle bu düzeltilmeye çalışıyor. Ön izlemelerini hikayenize dahi koyabildiğiniz IGTV videolarının ön izlemelerini artık gönderi akışında görebilir, ön izlemenin sağ alt tarafında yer alan yönlendirme seçeneğiyle IGTV’ye geçiş yapıp videoyu izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Keşfetmeyi kolaylaştırmak

Instagram, bu şekilde platformda yer alan videoları keşfetmeyi daha da kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ancak kullanıcılar aynı fikirde mi emin değiliz. IGTV’de kullanıcılar 10 dakikaya kadar video yükleyebiliyor. Daha çok takipçili büyük hesapların videoları ise 1 saati bulabiliyor. Instagram’da sağ üst tarafta yer alan televizyon ikonundan geçiş yapabileceğiniz video servisi, dikey video paylaşımının önünü açıyor.

Facebook cephesinde benzer bir agresif hamleyi Messenger ve Facebook’taki Hikayeler için görmüştük. Firmanın bu zorlayıcı kullanım güncellemeleri, popüler fotoğraf paylaşım uygulamasında işe yarayacak mı şimdiden merak konusu. Özelliğin tanıtım videosunu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.