reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Elon Musk

Elon Musk, “Tesla elektrikli motosiklet üretecek mi?” tartışmasına son noktayı koydu

Tesla’nın planlaması ve gidişatıyla ilgili düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında motosiklet sorusuna kesin bir dille cevap veren Musk, yaşadığı olayı referans gösterdi.

Advertisement

Hemen her alanda hissedilen elektrik dönüşümün otomobil ayağında Tesla denildiği zaman hala akan sular duruyor. Önümüzdeki günlerde Porsche Mission E ve Jaguar I-Pace gibi çok daha ciddi rakiplerle yüzleşmek zorunda olan Elon Musk ve ekibini yeni meydan okumalar bekliyor. İşin motosiklet kısmındaysa dünyanın en köklü üreticilerinden birisi olan Harley-Davidson‘ın bile kayıtsız kalamayarak tarihinin ilk elektrikli motosikleti için düğmeye bastığı tarihi bir dönem yaşıyoruz. Bu iki sihirli değneğin bir araya gelmesiyle de akılları meşgul eden şu soruyu aralıklarla duymaya devam ediyoruz; “Tesla bir elektrikli motosiklet üretecek mi?” Markanın hissedarlarıyla bir araya geldiği özel etkinlikte soruları yanıtlayan Musk, bu konuya da açıklık getirerek meraklılarını üzdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Projeye kapılar kapalı

Kendisine yöneltilen bu soruyu 17 yaşındayken başına gelen bir olay üzerinden örnekleyerek cevaplayan Musk, o döneme kadar büyük bir motosiklet meraklısı olduğunun altını çizdi. Lakin sürüş sırasında yaşadığı kaza sonucunda ölümden döndüğünü ve hemen ardından merakından vazgeçtiğini belirten Musk, bu sebepten ötürü Tesla’nın elektrikli bir motosiklet üretme konusunda herhangi bir planı olmadığının altını çizdi. Düşüncesiyle bazılarının eleştirilerine maruz kalan Musk’ın gelişmekte olan güvenlik teknolojileri ve otonom desteklerle önümüzdeki yıllarda fikrini değiştirip değiştirmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.