reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla

Görevden alınacağı konuşulan Elon Musk’ın Tesla’daki geleceği belli oldu

Elektrikli otomobil pazarının öncü firması Tesla‘nın başındaki isim Elon Musk, hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda yönetim kurulu başkanlığından alınması için oylama yapılacak haberleriyle gündeme gelmişti. Yeni düzenlenen hissedarlar toplantısında bu merak edilen konu karara bağlandı.

Elon Musk, Tesla’nın CEO’su ve aynı zamanda yönetim kurulu başkanı konumunda bulunuyor. Ancak hatırlarsınız geçtiğimiz ay şirket hissedarından Jing Zhao tarafından bunun değiştirilmesi istenmişti. Şirketin ilk zamanlarında yönetim kurulu başkanı ve CEO’luğu birleştirmenin faydalı olduğunu belirten Jing Zhao, artık firmanın olgunlaştığını belirtmişti. Bu yüzden Tesla’nın başına “bağımsız” bir yönetim kurulu başkanının geçmesini uygun gördüklerini söyleyen Zhao, bu amacına ulaşamadı. Düzenelenen hissedarlar toplantısında yapılan oylama ile Elon Musk‘ın yönetim kurulu başkanlığına devam etmesi kararı alındı. Aynı toplandı kapsamında Antonio Gracias, Kimbal Musk (Elon’un kardeşi) ve James Murdoch da yeniden yönetim kuruluna seçildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla, Elon Musk’ın en büyük yatırımlarından

İlk Roadster ile başlayan macerada özellikle Model S ile inanılmaz bir ivme kazanan firma, biliyorsunuz tek başına tüm sektörü değiştiriyor. Model X ve üretim sorunları aşılan Model 3 ile ürün gamını ciddi anlamda büyüten firma, yeni Roadster ile süper spor seviyesine giriş yapıyor. Ayrıca firma kara yolu taşımacılığını değiştirecek elektrikli kamyon Semi üzerinde de çalışıyor. Buna ek olarak Model Y de şirketten gelecek yeni otomobiller arasında yer alıyor. İşte tüm bunların arkasında bulunan Musk, şirketin bu kadar popüler olmasındaki en büyük etken olarak görünüyor. Örneğin Musk’tan başka hiçbir şirketin başındaki isim, Twitter üzerinden gelen kullanıcı isteklerini otomobillerine eklemiyor.

İlgili Video

Şirketin en son harikalarından