reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla

Elon Musk, Tesla yönetim kurulu başkanlığından indirilebilir!

Elektrikli otomobil pazarının öncü isimi Tesla, biliyorsunuz son dönemde sık sık üretim sorunlarıyla gündeme geliyor. Genel olarak büyük bir sektör yaratan ancak kendi içinde üretimden personel yönetimine kadar birçok problem yaşayan firma, bunları çözecek yollar arıyor. Yeni ortaya atılan bilgiler ise Elon Musk‘ın bir görevinden alınması gibi çok şaşırtan bir konuyu gündeme getiriyor.

Elon Musk, Tesla’nın CEO’su ve yönetim kurulu başkanı konumunda bulunuyor. Ancak büyük Tesla hissedarından biri olan Jing Zhao tarafından bunun değiştirilmesi isteniyor. Şirket önümüzdeki haziran ayında bir hissedarlar toplantısı düzenlemeye hazırlanıyor. İşte bu toplantıda Elon Musk‘ın yönetim kurulu başkanlığından alınması oylanıyor. Şirketin ilk zamanlarında yönetim kurulu başkanı ve CEO’luğu birleştirmenin faydalı olduğunu belirten Jing Zhao, artık firmanın olgunlaştığını belirtiyor. Bu yüzden de Tesla’nın başına “bağımsız” bir yönetim kurulu başkanının geçmesini uygun gördüklerini söylüyor. Artık büyük birçok şirketin bu yapıya geçtiğini de söyleyen Zhao, Tesla’nın burada istisna oluşturmaması gerektiğine değiniyor. Söylendiği kadarıyla bu durum birçok pazarda büyük faydalar sağlıyor. Şirketin önemli kararlarının alındığı bu toplantı gerçekten büyük önem arz ediyor. Ancak bu istediğin kabul edilip edilmeyeceği şu an için bilinmiyor. Bazı hissedarların bu oylama için olumsuz yorumlar yaptığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla ve Elon Musk

Özellikle Model S ile inanılmaz bir ivme kazanan firma, biliyorsunuz tek başına tüm sektörü değiştiriyor. Herkesin gördüğü üzere büyük otomobil firmalarını elektrikli modeller üretmeye zorluyor. Model X ve Model 3 ile ürün gamını ciddi anlamda büyüten firma, yeni Roadster ile süper spor seriye de adım atıyor. Ayrıca firma kara yolu taşımacılığını değiştirecek elektrikli kamyon Semi üzerinde de çalışıyor. İşte tüm bunların arkasında da Musk’ın çok büyük çalışmaları bulunuyor.

İlgili Video

Şirketin en son harikalarından