reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model Y LOG Tasarım

Elon Musk: “Tesla Model Y, bu yıl içinde yenilenmeyecek”

Dünyanın en zengin insanlarından olan Tesla CEO’su Elon Musk, bir açıklama kapsamında, “Tesla Model Y bu yıl içinde yenilenmeyecek” dedi.

Yenilenen Tesla Model 3’teki birçok güncellemeyi bünyesinde taşıması beklenen yeni Tesla Model Y, Elon Musk tarafından doğrulandığı kadarıyla 2025 yılına kalacak. Şirketin en çok satan aracı olan Model Y, Türkiye’de resmi olarak satılan tek Tesla modeli konumunda yer alıyor. Ancak elektrikli aracın Türkiye satışları iyi gitmiyor. Türkiye pazarına çok hızlı giriş yapan araç, Türkiye’ye özel versiyonu gelmiş olmasına rağmen geçtiğimiz ay sadece 10 adet satılmış. Bu aralar Tesla konusunda Elon Musk’ın büyük ödeme paketi ses getiriyor. Yönetim kurulu başkanı Robyn Denholm, hissedarları büyük Tesla ödeme paketi onaylanmazsa Elon Musk’ın CEO’luğu bırakabileceği konusunda uyardı. Tesla CEO’su Elon Musk için bir süredir gündemde tam 56 milyar dolarlık ödeme paketi yer alıyor. Tesla hissedarları 13 Haziran’da Musk’ın bu ödeme paketini alıp almayacağına karar verecek. İşte bu konuda yeni bir açıklamada bulunan Robyn Denholm, hissedarları ödeme paketi onaylanmazsa Elon Musk’ın CEO’luğu bırakabileceği konusunda uyardı. Bu ödemeyi alabilmek adına uzun süredir ciddi bir çaba içerisinde olan Musk, halihazırda dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor, ancak daha da fazlasını istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Elon tipik bir yönetici değil ve Tesla da tipik bir şirket değil.” diyen yönetim kurulu başkanı Robyn Denholm, ek olarak şunları söyledi: “Normal şirketlerin kilit yöneticilerini ödüllendirmek için kullandıkları yöntemler Tesla tarafında sonuç vermeyecektir. Elon gibi birini motive etmek farklı bir şey gerektiriyor.” Denholm, Musk çok zengin olduğu için olayın sadece paradan ibaret olmadığı belirtiyor. Başkan Musk’ın Tesla’da kalması için, bir CEO’ya şimdiye kadar verilen en büyük ödeme paketiyle motive edilmesi gerektiğine inanıyor. 

Elon Musk ve Tesla Model Y gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli