reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla LOG Tasarım

Robyn Denholm: “Büyük Tesla ödeme paketi onaylanmazsa Elon Musk CEO’luğu bırakabilir”

Yönetim kurulu başkanı Robyn Denholm, hissedarları büyük Tesla ödeme paketi onaylanmazsa Elon Musk’ın CEO’luğu bırakabileceği konusunda uyardı.

Tesla CEO’su Elon Musk için bir süredir gündemde tam 56 milyar dolarlık ödeme paketi yer alıyor. Tesla hissedarları 13 Haziran’da Musk’ın bu ödeme paketini alıp almayacağına karar verecek. İşte bu konuda yeni bir açıklamada bulunan Robyn Denholm, hissedarları ödeme paketi onaylanmazsa Elon Musk’ın CEO’luğu bırakabileceği konusunda uyardı. Bu ödemeyi alabilmek adına uzun süredir ciddi bir çaba içerisinde olan Musk, halihazırda dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor, ancak daha da fazlasını istiyor. “Elon tipik bir yönetici değil ve Tesla da tipik bir şirket değil.” diyen yönetim kurulu başkanı Robyn Denholm, ek olarak şunları söyledi: “Normal şirketlerin kilit yöneticilerini ödüllendirmek için kullandıkları yöntemler Tesla tarafında sonuç vermeyecektir. Elon gibi birini motive etmek farklı bir şey gerektiriyor.” Denholm, Musk çok zengin olduğu için olayın sadece paradan ibaret olmadığı belirtiyor. Başkan Musk’ın Tesla’da kalması için, bir CEO’ya şimdiye kadar verilen en büyük ödeme paketiyle motive edilmesi gerektiğine inanıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Musk bundan önce bir Trump haberiyle gündeme gelmişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump eğer seçilirse birden fazla dev şirketin başındaki Elon Musk‘ı danışmanı yapabilir. SpaceX, Tesla, X (eski adıyla Twitter), xAI ve fazlasının arkasındaki isim Elon Musk, The Wall Street Journal’a göre Donald Trump kasım ayında yeniden ABD başkanı seçilirse, ikinci Trump döneminin önemli isimlerden birisi olabilir. Trump ve Musk’ın gelecek planları hakkında geçtiğimiz günlerde bir araya geldiği ve görüşmeler yaptığı aktarılıyor. Kaynaklara göre Trump, Elon Musk’ın sınır güvenliği ve ekonomiyle ilgili politikalarda söz sahibi olmasını istiyor.

Son aylarda X hesabı üzerinden ABD’nin adeta delik deşik olan sınırlarını sık sık eleştiren Musk, bir iş insanı olarak ekonomik gelişmeler hakkında da sürekli paylaşımlarda bulunuyor. Trump’a daha önce teknoloji politikaları konusunda destek verdiği belirtilen Musk, NTV’de yer alan habere göre Trump yönetiminin ABD’nin Paris İklim Anlaşması’na katılımını sona erdirmesine tepki olarak 2017 ortalarında Beyaz Saray’ın teknoloji danışma konseyinden istifa etmişti. Trump ve Musk’ın ayda birkaç kez telefonla konuştukları ve Musk’ın Trump’ı kişisel cep telefonundan aradığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Elon Musk gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli