reklamı kapat

POPÜLER

Camide poker

 - Güncelleme: 11 Şubat 2016 22:17

iPhone uygulamalarından Apple’ın hazırladığı Texas Hold’em’deki kumarhanelerden İstanbul’u seçtiğinizde büyük bir şok yaşıyorsunuz. Çünkü poker turnuvasının oynandığı yer Ayasofya ile benzerliği dikkat çeken bir cami.

iPhone’a yüklediğiniz tüm uygulamaları Apple’ın iTunes Application Store adlı sanal mağazadan satın alıyor, iPhone üzerinden kurulum yapıyor veya uygulamaları bilgisayarınıza yüklüyorsunuz. Bu mağaza Apple’ın tekelinde ve buraya yüklenen uygulamalar bir süre incelemeye alınıyor, test ediliyor ve uygun görülürlerse satışa çıkabiliyorlar. Yani uygulama geliştiricilerin satışa sunduğu veya ücretsiz olarak paylaştığı tüm uygulamalar sıkı bir denetimden geçiyor. Üstelik aylarca üzerinde çalıştığınız uygulamanın kabul görmeme ihtimali de var. Bu derece sıkı bir denetim söz konusuyken; anlaşılan Apple’ın (Apple Inc.) kendi uygulaması olan ve 8 YTL gibi diğer uygulamalara göre pahalı sayılabilecek poker oyunu Texas Hold’em denetimde gözden kaçmış. Texas Hold’em’de kazandığınız paralara göre farklı kumarhanelerde, farklı zorluk derecelerinde poker oynuyorsunuz. Her kumarhanenin kendine göre bir mekanı var. Yeterli paraya ulaşıp bu kumarhanelerden İstanbul’u seçtiğinizde mekanın cami olduğunu fark ediyorsunuz. Benzeri bir olay ile geçtiğimiz günlerde Sony karşılaşmış, PlayStation 3 oyunu olan Little Big Planet’in piyasaya çıkış tarihini, içerisinde Kuran’ı Kerim’den ayetler olan bir şarkı sebebiyle ertelemişti.

Yayınlanan bu haberin tüm hakları LOG Dergisi’ne aittir. LOG Dergisi’nden izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İLGİLİ HABERLER