reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 ailesinin kötü detayından umut verici gelişme

Üç farklı modelden oluşan Samsung Galaxy S20 ailesinin ekranında biliyorsunuz kötü bir detay bulunuyor. İşte bu konuda umut verici bir gelişme var.

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra modellerinde ortak olarak 120 Hz destekli bir ekran bulunuyor. Bildiğiniz üzere bu 120 Hz yenileme hızı WQHD (3200×1400 piksel) çözünürlükte değil sadece FHD+ çözünürlükte çalışıyor. Yani kişilerin 120 Hz’in keyfinden yararlanabilmek adına çözünürlükten fedakarlık yapması gerekiyor. Bu da aktarıldığı üzere kaliteyi düşürüyor. Söylendiği üzere modellerin ekranı WQHD’den FHD+’ya çekildiği zaman fontlar bulanıklaşmaya başlıyor. İşte bu kötü durum yakında değişebilir. Ice Universe’e göre firma telefonlarda WQHD çözünürlükte 120 Hz’i açacak bir firmware geliştiriyor. Bu yeni firmware altyapısında sürecin dinamik olması da sağlanabiliyor. Dinamik mod duruma göre otomatik olarak 60 Hz ile 120 Hz arasında geçiş sunabiliyor. Bu da çok kullanışlı görünüyor. Ancak burada Samsung Galaxy S20 için sürekli olarak WQHD 120 Hz seçeneği en çok memnun eden oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 ailesinin bu sorunu için imza kampanyası dahi başlatıldı

Evet gerçekten bu ekran durumunun düzeltilmesi için kısa süre önce kullanıcılar Chance.org üzerinde bir imza kampanyası başlatmıştı. Bu kampanya ile kullanıcılar firmadan telefonlara bir WQHD 120 Hz seçeneği koymasını istemişti. Sorunu ortadan kaldıracak bu ortaya çıkan firmware’in ne zaman kullanıma sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor. Ancak firmanın süreci çok fazla geciktirmemsi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni katlanabilir telefonu ile tanışın