reklamı kapat

POPÜLER

Drone

Dünyanın insan taşıyabilen ilk akrobasi drone’u ve yapabildikleri [Video]

Günümüzde birçok drone modeli bulunuyor. Ancak bunların yüzde 99’ın ufak boyutlu. Şimdi ise karşımızda dünyanın insan taşıyabilen ilk akrobasi drone’u bulunuyor.

Bu dikkat çekmeyi sonuna kadar başaran hava aracı daha önce gördüklerimize hiç benzemiyor. Çünkü söylediğimiz gibi bu model insan taşıyabilecek kadar büyük boyutta. Bu heyecan veren hava aracının arkasında Drone Champions League oyununu geliştiren Drone Champions AG yer alıyor. Aynı zamanda Red Bull tarafından desteklenen araç, direkt olarak içerisinden kontrol edilemiyor. Yani içerideki insan pilot değil bir yolcu olarak bulunuyor. İlk denemeleri kısa süre önce yapılan ilginç hava aracı, “akrobasi” takısının hakkını sonuna kadar veriyor. Cansız manken ile yapılan denemede havada takla atarak kendisine hayran bırakan model, yukarıda da görebileceğiniz üzere 12 pervaneli bir yapı üstüne kuruluyor. Özel eğitilmiş drone pilotları tarafından yerden yönetilen hava aracının, tasarımı da oldukça iyi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu akrobasi odaklı büyük drone modeli geleceği eğlence aracı olabilir

Gerçek insanlı denemesi de yapılan ancak burada basit bir uçuş süreci uygulanan araç, güvenlik konusu iyice netleşmeden insanlı denemelerde çok zorlanmayacak deniyor. Bu aracın henüz satışa sunulma gibi bir amacı da bulunmuyor. Ancak bunun özel etkinliklerde insanların içini dışına çıkarmak adına rahatlıkla kullanılabileceği görülüyor. Eminizi Red Bull bu konuyu daha şimdiden düşünüyordur..