reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Warner Bros.

Warner Bros. stüdyolarının güldüren yapay zeka kararı

Warner Bros. stüdyoları gelecekte çekilecek projeler ve bu yapımlarda rol alacak isimler konusunda karar vermek için yapay zeka teknolojisinden destek alacak. Bu enteresan gelişme şakaları beraberinde getirdi.

The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Warner Bros. stüdyoları yapay zeka merkezli Cinelytic şirketiyle anlaşma sağladı. Bu sayede gelecek yıllarda yapılacak yatırımlara dair alınacak kararlar bu şekilde verilecek. Geçtiğimiz sene sunulan şirket yapay zeka teknolojisi sayesinde alınacak kararlara dair bilgileri işliyor. Bu sayede yatırımlarda riskin azaltılması amaçlanıyor. Son yıllarda aldığı yanlış kararlarla gündemden düşmeyen Warner Bros’un bu çiçeği burnunda şirketle anlaşması sosyal medyanın diline düşmesine sebep oldu.

Warner Bros. stüdyolarından şaşırtıcı çözüm

Stüdyo son yıllarda DC çizgi romanlarından uyarlanan yapımlar konusunda büyük sıkıntı yaşıyor. Bu noktada Aquaman, Wonder Woman ve Joker gibi projeler gidişatı geçici olarak düzeltse de, kalıcı bir çözüm bulunamadı. Bunun yanında Shaft, Blinded By The Light gibi işler de beklenen başarıyı elde edemedi ve Warner Bros’un zarar etmesine sebep oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cinelytic şirketinin sunduğu yapay zeka teknolojisi sayesinde gelecekte Warner Bros. stüdyoları tarafından çekilecek filmlerin daha başarılı olması umut ediliyor. Stüdyonun bu kararı ise Terminatör şakalarını beraberinde getirdi. 2020 senesine adım atmamızla birlikte yapay zekanın insanlığı ufak ufak ele geçirmeye başladığı şakaları yapılıyor.

İlginizi çekebilir

Wonder Woman 1984’ün fragmanı